PÖFF palub koos teiste maailma filmifestivalidega toetust ellu jäämiseks

 (2)
PÖFFi avamine
Tiina Lokk PÖFFi avamiselFoto: Heiki Rebane

PÖFF ühines rahvusvahelise pöördumisega, milles maailma juhtivad filmifestivalid kutsuvad poliitikuid üles välja töötama meetmeid, et koroonaviiruse tingimustes ellu jääda.

"COVID-19 on pannud tõsisele proovile filmifestivalide ökosüsteemi jätkusuutlikkuse," on kirjas pöördumises, millele on alla kirjutanud 41 festivali, keda on tunnustanud rahvusvaheline filmiprodutsentide föderatsioon FIAPF. Pöördumist on toetanud ka hulk rahvusvahelisi filmiorganisatsioone, sealhulgas Euroopa filmirežissööride föderatsioon ja rahvusvahelised näitlejate ning filmilevitajate föderatsioonid.

Pöördumises rõhutatakse, et filmifestivalid ei ole olulised üksnes rahvusvahelise filmitööstuse, vaid ka nende riikide ja piirkondade kultuurilise, sotsiaalse ja majandusliku arengu seisukohast, kus nad toimuvad. Näiteks toob samuti pöördumisele alla kirjutanud Cannes´i filmifestival igal aastal kohalikku majandusse ligemale 200 miljonit eurot.

Seda rolli saab pöördujate sõnul säilitada vaid siis, kui kohalikud ja regionaalsed ametivõimud, sealhulgas Euroopa Liit, ulatavad festivalidele abikäe ja töötavad välja strateegia, mis aitab keerulise aja üle elada.

Seotud lood:

PÖFFi juhi Tiina Loki sõnul vajab ka PÖFF toetust rohkem kui kunagi varem. „Koroonaviiruse mõju meie festivalile on kahetine. Ühelt poolt on see ergutanud välja töötama midagi täiesti uut - veebiruumi, kus oleks võimalik linastada filme ja suhelda filmitegijate- ja tootjatega üle terve maailma ning millest kujuneks tulevikus värav ja ekspordikeskkond tervele Eesti filmitööstusele ja seda toetavatele loome-, teenus- ja turismimajanduse harudele. Teiselt poolt annab see meile valusa hoobi, kui me kaotame eelarves olulist kohta omava piletitulu. Kui siia ei saabu ka külalisi, kannatab ühtlasi festivali atmosfäär, võimalus publikul ja ja filmitegijatel vahetult suhelda, saada tagasisidet... - see, mis teeb festivalist festivali," ütles ta, nimetades tänavuse festivali korraldamist erakordselt närvesöövaks.

24. Pimedate Ööde filmifestival leiab aset 13.-29. novembrini.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!