PÖFF Shorts avalikustas rahvusvahelise võistlusprogrammi


PÖFF BlackWalk
PÖFF Foto: Arnaud Lafeuillade

Ameerika filmiakadeemia poolt tunnustatud lühifilmide ja animatsiooni festivalile PÖFF Shorts saadeti tänavu üle 4000 filmi, millest võistlevad kokku kahes rahvusvahelises võistlusprogrammis 115 lühi- ja animafilmi.

Eesti filmidest jõudis rahvusvahelisse võistlusprogrammi Helen Takkini psühholoogiline draama "Kuidas me ärkame" ("How We Wake Up"), milles peategelane Maria (Henessi Schmidt) hakkab uue suhte valguses kahtlema oma terves mõistuses. Vaimset tervist ja lähisuhtevägivalda käsitlev film teeb PÖFF Shortsil maailmaesilinastuse.

New Talents võistlusprogrammis, mis keskendub noorte filmitegijate loomingule, linastub German Golubi lühifilm "Minu kallid laibad" (My Dear Corpses), mis võitis möödunud septembris tudengifilmide Oscari. Tallinna Ülikooli BFMi tudengi tragikoomiline linateos jutustab loo maalt pärit poisist, kes järsku koduta jääb ning raha teenimiseks asub tööle laibavedajana.

"Selleaastase võistlusprogrammi filmid on täiuslikud näited kunsti ja kultuuri väest keerulistel aegadel," võttis rahvusvahelise lühifilmivõistluse kokku programmi juht Laurence Boyce. "Kuigi enamus neist ei tegele käesoleva pandeemiaga, käsitlevad filmid päevakajalisi probleeme, mis on seotud seksuaalsuse, sooidentiteedi, rassismi ja migratsiooniga."

Rahvusvahelises animatsiooni võistlusprogrammis võistlevad esmakordselt 10 teost eraldi lasteanima kategoorias, nende hulgas Eesti Kunstiakadeemia animatsiooniosakonna tudengi Maria Saveleva lõpufilm "Sa ei ole kiivi" ("You Are Not a Kiwi"). Kokku jõudis anima võistlusprogrammi tänavu 57 lühifilmi, mille seas on tugevalt esindatud animadokumentaalid ja sotsiaalpoliitilised teemad.

"Palju on teekonnafilme: pandeemia ajal tunduvad need peegeldavat vajadust animeeritud filmikunstis kogeda midagi äärmuslikumat ja põhjalikumat, kui oma ukselävel võimalik," kirjeldas filmisaaki animaprogrammi juht Vassilis Kroustallis.

Lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts koosneb kolmest võistlusprogrammist: rahvusvahelised võistlused lühifilmidele ja animatsioonidele ning üks rahvuslik võistlusprogramm.

Alates 2020. aastast kvalifitseeruvad PÖFF Shortsi parim lühi-, parim lühianima- ja parim Eesti film Ameerika filmiakadeemia auhinnale. PÖFF Shortsil on õigus esitada kandidaat ka Euroopa filmiakadeemia parima lühifilmi auhinnale, samuti kuulub PÖFF Shorts Briti filmiakadeemia kvalifitseeritud festivalide sekka, mille võistlusprogrammis näidatud Briti filmid võivad kandideerida sealse akadeemia auhinnale.

PÖFF Shorts rahvusliku võistlusprogrammi filmid kuulutatakse välja tuleval nädalal.

Kogu festivali programm avalikustatakse 6. novembril.

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts leiab aset 17.-25. novembrini. Filme saab tänavu vaadata nii kinosaalis kui virtuaalselt.

Nimekiri rahvusvaheliste lühifilmide võistlusprogrammi filmidest:

PÖFF Shorts lühifilmi võistlusprogramm

"Kummirõngas" (Rež: Tommi Seitajoki, Soome)
"Sinu ja Milagrose vahel" (Rež: Mariana Saffon, Colombia)
"Munakoored" (Rež: Slava Doytcheva, Bulgaaria)
"Yamb" (Rež: Winnele Veyret, Prantsusmaa)
"Bear Hill Path" (Rež: Tatjana Moutchnik, Saksamaa, Island)
"David" (Rež: Zachary Woods, Ameerika Ühendriigid)
"Viis tiigrit" (Rež: Nomawonga Khumalo, Lõuna-Aafrika)
"Hästi, ja sinul?" (Rež: Molly Manning Walker, Suurbritannia)
"Kuidas me üles ärkame" (Rež: Helen Takkin, Eesti)
"Keeled" (Rež: Marja Bål Nango, Norra)
"Põud" (Rež: Remi Itani, Liibanon, Suurbritannia)
"Daniel" (Rež: Claire van Beek, Uus-Meremaa)
"Metsik" (Rež: Bojana Babić, Serbia)
"3 minutit vaikust" (Rež: Ben Price, Suurbritannia)
"Palverändurid" (Rež: Farnoosh Samadi, Ali Asgari, Türgi)
"Lõikuse mees" (Rež: Orion Eshel, Luther Clayton, Ameerika Ühendriigid)
"Magus raha" (Rež: Issac Knights-Washbourn, Uus-Meremaa)
"Viimane pilt isast" (Rež: Stefan Djordjevic, Serbia)
"Teismelised hobused" (Rež: Valérie Leroy, Prantsusmaa)
"Tsivilisatsiooni ajalugu" (Rež: Zhannat Alshanova, Kasahstan)
"Üks mango, palun" (Rež: Nadezhda Mikhalkova, Venemaa)
"Valge silm" (Rež: Tomer Shushan, Iisrael)
"Punased sipelgad hammustavad" (Rež: Elene Naveriani, Šveits, Georgia)
"Mina, Tony" (Rež: Argyro Nicolaou, Margaux Fitoussi, Küpros)
"Carrie'l läheb väga hästi" (Rež: Alex Salkicevic, Bryce Kraehenbuehl, Austraalia)
"Mägikass" (Rež: Lkhagvadulam Purev-Ochir, Mongoolia)
"Tühiasi" (Rež: Anna Maguire, Suurbritannia)
"Jumala tall" (Rež: David Pinheiro Vicente, Portugal)
"Kõrvalised hääled" (Rež: David Heinemann, Elvina Nevardauskaite, Leedu)
"Kui ma tantsin, siis maa väriseb" (Rež: Otto Lazić-Reuschel, Saksamaa)

PÖFF Shorts anima võistlusprogramm

"Krabi" (Rež: Shiva Sadegh Asadi, Iraan)
"Tavaline mees" (Rež: Shoko Hara, Saksamaa)
"4 North A" Rež: Jordan Canning, Howie Shia, Kanada
"See ei olnud õige mägi, Muhamed" (Rež: Mili Pecherer, Prantsusmaa)
"Järjestikused paralleelid" (Rež: Max Hattler, Hongkong)
"Kuus" (Rež: Chen Xi / An Xu, Hiina)
"Fantasmia" (Rež: Luise Fiedler, Saksamaa)
"Korstna-kammsaba" (Rež: Frédéric Schuld, Saksamaa)
"Kerge hullumeelsus, kestev nõdrameelsus" (Rež: Marine Laclotte, Prantsusmaa)
"Ettevaatlik" (Rež: Alice Saey, Prantsusmaa)
"Kassi-hiire mäng Annaga" (Rež: Varya Yakovleva, Venemaa)
"Kõik on soola süü" (Rež: María Cristina Pérez, Colombia)
"Vaskmäe valitsejanna" (Rež: Dmitry Geller, Venemaa)
"Ihu" (Rež: Camila Kater, Brasiilia)
"Ksüleem" (Rež: Michael Hughes, Suurbritannia)
"Vestlused vaalaga" (Rež: Anna Samo, Saksamaa)
"Mees ja pea" (Rež: Nilas Røpke Driessen, Taani)
"Arka" (Rež: Natko Stipanicev, Horvaatia)
"Sinu olemus" (Rež: Josephine Lohoar Self, Suurbritannia)
"Sõbra sõber" (Rež: Zachary Zezima, Prantsusmaa)
"KKUM" (Rež: KIM Kang-min, Korea Vabariik)
"Suveniir" (Rež: Bastien Dubois, Prantsusmaa)
"Coldshot" (Rež: Evin Collis, Kanada)
"SIDE" (Rež: Alexandra Ramires (Xá), Portugal)
"Kapaemahu" (Rež: Hinaleimoana Wong-Kalu, Dean Hamer, Joe WIlson, Ameerika Ühendriigid)
"Karussell" (Rež: Jasmine Elsen, Belgia)
"Minu galaktiline kaksik Galaction" (Rež: Sasha Svirsky, Venemaa)
"Väike rebane Gon" (Rež: Takeshi Yashiro, Jaapan)
"Vajuta seda nuppu paanikasse sattudes" (Rež: Gabriel Böhmer, Suurbritannia)
"Pesumasin" (Rež: Alexandra Májová, Tšehhi)
"Horacio" (Rež: Caroline Cherrier, Prantsusmaa)
"Kullakallis" (Rež: Paul Mas, Prantsusmaa)

PÖFF Shorts New Talents: lühifilm

"Kolmas isik" (Rež: Pouya Aminpouri, Iraan)
"Pöördes" (Rež: Jorge G. Camarena, Ameerika Ühendriigid)
"Rikkumine" (Rež: Marion Decoste, Mickael Nezreg, Manon Ryckelynck, Maiwen Koskas, Jeremie Hannoah, Florian Morelli, Raphael Halle & Aurelie Vanden Borren, Prantsusmaa)
"Olemise simulatsioon" (Rež: Stefan M. Bürkner, Saksamaa)
"Madalseis" (Rež: Syver Flem, Norra)
"Täiuslik ihu" (Rež: Jessica Pupo, Prantsusmaa)
"Prooviesinemine" (Rež: Guy Lichtenstein, Austria)
"Kerge lainetus" (Rež: Egor Voronin, Venemaa)
"Katkised juured" (Rež: Alberto Gross, Hispaania)
"Häbemekarvad" (Rež: Carolin Glomp, Saksamaa, Island)
"Nad ei jää kokku" (Rež: Portlynn Tagavi, Ameerika Ühendriigid)
"Enne meie aega" (Rež: Chloé Terren, Prantsusmaa)
"Paberist lubadused" (Rež: Uzair Amjad, Soome)
"Tagurpidi" (Rež: Marco Augelli, Suurbritannia)
"Kalaparv" (Rež: Tammes Bernstein, Suurbritannia)
"22.47 liin 34" (Rež: Michael Karrer, Šveits)
"Päikesekoer" (Rež: Dorian Jespers, Belgia)
"Kes seal kõnnib?" (Rež: Astrid Thorvaldsen, Suurbritannia)
"Vlada läheb Londonisse" (Rež: Arti Savchenko, Iisrael)
"Kitty" (Rež: Maria Pawlikowska, Suurbritannia)
"Anita" (Rež: Sushma Khadepaun, Ameerika Ühendriigid)
"Arveteklaarimine" (Rež: Zuzanna Grajcewicz, Poola)
"Mu kallid laibad" (Rež: German Golub, Eesti)
"Pulmavalss" (Rež: Severi Koivusalo, Soome)
"Vastuvoolu" (Rež: Kio Shijiki, Jaapan)
"Riis ja leib" (Rež: Greta Griniūtė, Suurbritannia)
"Carrie" (Rež: Emma Lindahl, Poola)
"Koolibuss" (Rež: Ramazan Kılıç, Türgi)

PÖFF Shorts New Talents: anima

"Lõunasöök murul" (Rež: Jocelyn Charles, Jules Bourges, Nathan Harbonn-Viaud, Pierre Rougemont, Prantsusmaa)
"Ühe naise portree" (Rež: Natalia Durszewicz, Poola)
"Heidik" (Rež: van Loon Liesbet, Belgia)
"Relvastatud hällilaul" (Rež: Yana Ugrekhelidze, Saksamaa)
"Igavesti" (Rež: Mitch McGlocklin, Ameerika Ühendriigid)
"Must lammas" (Rež: James Molle, Prantsusmaa)
"Vaatluspunkt" (Rež: Aleksander Jozefczyk, Poola)
"Öövahetus" (Rež: Linda Stūre, Läti)
"Nipsukivid" (Rež: Natalia Spychala, Poola)
"Kurat taskus" (Rež: Antoine Bonnet & Mathilde Loubes, Prantusmaa)
"Alasti" (Rež: Kirill Khachaturov, Venemaa)
"Pärlipüüdja". (Rež: Margrethe Danielsen, Norra)
"Olen siin". (Rež: Julia Orlik, Poola)
"Minu sees" (Rež: Maria Trigo Teixeira, Saksamaa)
"Löö ja jookse" (Rež: Hannah Brewerton, Suurbritannia)

Shorts lasteanima võistlusprogramm

"Sa ei ole kiivi" (Rež: Maria Saveleva, Eesti)
"Sõbrad" (Rež: Florian Grolig, Saksamaa)
"Kaksikpuud" (Rež: Emmanuel Ollivier, Prantsusmaa)
"Söödud" (Rež: Mohsen Rezapour, Iraan)
"Tormine öö" (Rež: Gil Alkabetz, Saksamaa)
"Hopus" (Rež: Lucie Kokoliová, Tšehhi)
"On ja ei ole ka" (Rež: Pedro Brito, Portugal)
"Cornstalk" (Rež: Anastasiia Zhakulina, Venemaa)
"Pink" (Rež: Rich Webber, Suurbritannia)
"Matilda ja varupea" (Rež: Ignas Meilūnas, Leedu)