Rahva lemmik "Mina, supervaras 3" purustas ülekaalukalt Eesti kõigi aegade avanädalavahetuse rekordid


Rahva lemmik "Mina, supervaras 3" purustas ülekaalukalt Eesti kõigi aegade avanädalavahetuse rekordid
"Mina, supervaras 3"Forum Cinemas AS

Maailma ühe armastatuima animafilmisarja "Mina, supervaras" ("Despicable Me") uut peatükki käis sel vihmasel tantsu- ja laulupeo nädalavahetusel Eesti kinodes vaatamas 50 616 silmapaari. Käsilaste ja Gru fännid jätsid kinokassadesse 257 170 eurot, mis on uus Eesti kõigi aegade suurim avanädalavahetus nii vaatajate arvult kui piletimüügi tulemustelt.

Troonilt tõugati seni kassa edetabelit 219 633 euroga valitsenud "Kiired ja vihased 8" ning külastatavuse edetabelit juhtinud "Jääaeg 3". Viimane hoidis senist 42 464 vaatajaga avanädalavahetuse rekordit juba 2009. aastast alates.

Kolmas peatükk väikeste ja suurte kinosõprade poolt palavalt armastatud "Mina, supervaras" tegelaste loos viib Gru (Tiit Sukk) tema suureks üllatuseks kokku ülirikka ja kaunijuukselise kaksikvenna Druga (samuti Tiit Sukk), kes veenab Grud taas pahalaseks hakkama. Just siis on linna asunud terroriseerima ülivastikuid roosasid nätsumulle tulistav superpahalane Balthazar Bratt (Taavi Teplenkov) – endine 80ndate laps-staar, kelle moemaitse on ajast ja arust ning tantsusammud kohutavalt vanamoodsad. Kes saakski olla õigem vastane kaabakat kinni võtma, kui Gru koos oma armsa Lucy (Liina Vahtrik) ja ustavate kollaste käsilaste armeega? Mis põhjustel aga käsilased vangi satuvad, miks Gru oma kaksikvennast midagi ei teadnud ja milliseks vellekeste suhted kujunevad, selgub juba kinosaalis.

Seotud lood:

Ohtralt pophitte ja tuntud tantsulugusid 80ndatest pakkuva hoogsa ja lustliku multiflmi on tootnud Illuminationi animatsioonistuudio eesotsas superprodutsent Christopher Meledandriga, kes on ka ülipopulaarsete "Käsilased", "Lemmikloomade salajane elu" ja "Laula" multifilmide loojad.

Eesti vaataja jaoks on filmitegelastele oma hääle andnud Tiit Sukk (Gru / Dru), Liina Vahtrik (Lucy), Margus Tabor (Silas Alpikann), Maria Klenskaja (Gru ema), Elo-Mirt Oja (Agnes), Loviise Võigemast (Edith), Emma Tross (Margo), Taavi Teplenkov (Balthazar Bratt), Piret Krumm (Valerie), Kalju Orro (Fritz), Märten Männiste (Niko) jt. Teostus: tõlkija Mihkel Mõisnik, dublaažirežissöör Margo Teder, helirežissöörid Rando Arand ja Tanel Paats, dublaažiprodutsent Jette Karmin, dublaažistuudio Orbital Vox. Filmi levitab Eestis VaataFilmi.