Rainer Sarneti kung-fu komöödia "Nähtamatu võitlus" valiti Les Arcsi kaastootmisturule


Rainer Sarneti kung-fu komöödia "Nähtamatu võitlus" valiti Les Arcsi kaastootmisturule
Rainer Sarneti "Nähtamatu võitlus"Eesti Filmi Instituut

Rainer Sarneti uus projekt "Nähtamatu võitlus" valiti Prantsusmaal toimuva Les Arcsi filmifestivali kaastootmisturule. 14. – 21. detsembril aset leidva Co-Production Village programmis on 22 arendusfaasis olevat rahvusvahelise potentsiaaliga projekti, eesmärgiga leida neile kaastootjaid, müügiagente ning äratada ka festivalide tähelepanu.

„Minu jaoks on Les Arcs üks Euroopa huvitavamaid kaastootmisturge, mille taset hinnatakse müügiagentide ja levifirmade poolt väga kõrgeks. Sinna valitud projektid saavad palju tähelepanu ja suur osa seal esitletud filmidest jõuab hiljem ka oluliste festivalide programmidesse. Sarneti uus film on tehniliselt ja logistiliselt keerukas, mis viib eelarve lakke ja sunnib mõtlema kaastootmispartnerite osas suuremate riikide toetusele - minu peamine fookus Les Arcs’is on leida Prantsuse kaastootja,“ selgitas filmi produtsent Katrin Kissa.

"Nähtamatu võitlus" on Rainer Sarneti järgmine film pärast ohtrate auhindadega pärjatud "Novembrit" (2017).

Tegu on kung-fu komöödiaga, mida stsenarist-režissöör ise kirjeldab kui oodi lihtsale inimesele. Filmi tegevus leiab aset 1973. aastal õigeusu kloostris, selle keskseks teemaks on taevase ja maise kooseksisteerimine. Loo peategelane on automehhaanik, kellest saab munk. Kui „Novembris“ ühendas Sarnet kristliku mütoloogia paganlikuga, siis uues filmis astub Sarnet sammu edasi, pannes omavahel kokku kloostri ja kung-fu, huumori ja pühalikkuse, müstitsismi ja popkultuuri, Black Sabbathi ja mungalaulu.

Seotud lood:

"Nähtamatu võitluse" esimene võtteperiood on planeeritud 2020. aasta teise poolde, võtted toimuvad Eestis ja Serbias, samuti käivad läbirääkimised võimalike koostööpartneritega võteteks Taiwanis. Filmi põhimeeskonda kuuluvad „Novembri“ tegijad - operaator Mart Taniel, kunstnik Jaagup Roomet, kostüümikunstnik Jaanus Vahtra ja grimmikunstnik Anu Konze.

„Filmi peaosalisi ma praegu veel avalikustada ei taha, võin öelda niipalju, et peamised näitlejad tulevad kõik Eestist ja film tuleb eestikeelne,“ lisas produtsent Kissa.

"Nähtamatu võitlus" valmib produktsioonifirmas Homeless Bob Production. Selle arendust toetavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja MEDIA.