Rakvere Gümnaasiumi filmifestival ootab sinu filme


Rakvere Gümnaasiumi filmifestival ootab sinu filme
Esiplaanil peakorraldajad; vasakul Siret Jorro ja paremal Eleriin Miilman

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival 2017 tegevusterohke festivalinädal saab alguse järgmise aasta 6. veebruaril ning lõppeb 10. veebruaril suurejooneline finaalüritusega. Alates eelmise nädala reedest, 23. septembrist, on kõigil koolinoortel ning tudengitel võimalik oma filmidega festivalile registreerida.

Nagu ka eelmisel aastal, jagatakse filmid kahte kategooriasse - kuni 19-aastased õpilased ning kuni 26-aastased tudengid. Osalejate kuni 15-minutilisi lühifilme oodatakse 31. detsembri südaööni.

Eelžürii valib mõlemast kategooriast välja 5 neile enim meeldinud filmi, mis pääsevad finaalprogrammi.

Aprilli alguses andsid eelmised peakorraldajad Karmen Roost ning Kaisa Erm teatepulga üle kahele noorele ja andekale neiule. Uued peakorraldajad Eleriin Miilman ja Siret Jorro on eelseisva festivali suhtes lootusrikkad. "Loodame, et ka sel aastal täitub saal finaalürituse õhtul rõõmsate nägudega üle kogu Eesti," ütles Jorro. "Kogu meeskond on usinalt tööd teinud juba käesoleva aasta maikuust. Suvel filmisime hoogsalt vaheklippe, panime kokku kogu festivalinädala ja lõppürituse kava - käib pidev töö festivali eduka toimumise nimel." lisas Miilman. "Jätkame näiteks ka eelmisel festivalil publiku poolt palju positiivset vastukaja saanud filmide kahte kategooriasse jagamisega, mis hõlbustas ka žürii tööd kuna ühtlustas hinnatavate filmide taset," sõnas Jorro.

Seotud lood:

Neiud kutsuvad üles kõiki, kes on seni oodanud õiget hetke, mil kaamera kätte võtta või siis juba valmis lühifilm kuhugi esitada, saatma oma lühifilme festivalile, sest žanripiirang puudub. Korraldajad loodavad 2017. aasta festivalil näha ka rohkem võõrkeelseid filme. "Julgustame osalema ka filmitegijaid väljaspoolt Eestit, sest alates sellest aastas on koduleheküljelt leitav ka ingliskeelne filmikaart. Osaleda võivad kõik võõrkeelsed filmid tingimusel, et neil on eestikeelsed subtiitrid." sõnas Miilman.

Tegemist on Eesti suurima noortelt noortele korraldatava filmifestivaliga samalaadsete seas. Festivali juured ulatuvad 2000ndatesse aastatesse, aga täpset algusaega määrata on keeruline. Läbi aastate on seda korraldanud Rakvere Gümnaasiumi õpilased ning algsest tagasihoidlikust filmiõhtust on välja kasvanud uhke vabariiklik filmifestival. Eesmärgiks on julgustada noori filme tegema ja oma oskusi arendama, ning muidugi anda tehtud tööle žürii poolt tagasisidet hinnangute ning kommentaaride näol.

Eelmisel filmifestivalil osales kokku 24 lühifilmi. Võidufilmiks noorte kategoorias tuli "Kui tuleb päev", autoriks Meel Paliale. Tudengifilmide kategoorias oli võidukas Sander Joon oma animatsiooniga "Velodrool".

Rohkem infot filmifestivali kohta, ja kuidas ning kuhu oma film saata, leiab Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali kodulehelt ning teiste sotsiaalmeedia kanalite kaudu.