Šoti näitleja James McAvoy annetas suure summa oma raha näitamaks üles toetust meditsiinipersonali vastu: me väärtustame teid


Šoti näitleja James McAvoy annetas suure summa oma raha näitamaks üles toetust meditsiinipersonali vastu: me väärtustame teid
Foto: Scanpix

Mitmes X-meeste filmis Professor X'i mänginud šoti näitleja sõnas, et ei annetanud raha vaid selleks, et ravivahendeid osta, vaid ka selleks, et näidata toetust Briti tervishoiusüsteemi töötajate vastu.

Šoti näitleja James McAvoy annetas 300 000 eurot enda raha toetamaks võitlust koroonaviiruse vastu.

40-aastane McAvoy rääkis Briti hommikutelevisioonile: "Üks põhjus, miks ma annetasin raha ja suurendasin oma algset summat, oli isikukaitsevahendeid juurde saada, aga ka näidata toetust eesliinil tegutsevate meditsiinitöötajate osas."

"Ma olen kuulnud, et moraal on äärmiselt madal ja nad tunnevad, et on nakkusohus ja haavatavad ja nagu neid ei toetata piisavalt," lisas näitleja.

"Ma arvan, et me peame kaitsma neid imelisi arste ja kirurge ja portereid ja neid, kes täidavad müügiautomaati, ja me peame neid kaitsma jäädes tuppa, me peame kõiki neid kaitsma teineteisest distantsi hoides ja seda tõsiselt võttes ja ma arvan, et me oleme seda tõsiselt võtma hakanud."

"Nemad ju peavad ka oma perekondasid kaitsma ja ma tahtsin tervishoidu aidates näidata, et neid hoitakse väga."

James lisas, et tal on soov terviseametit ka isiklikult tänada. "Nad on minu ja minu pereliikmete elu korduvalt päästnud, ja ma usun, et nad teevad seda ka lähitulevikus. Seega, palun-palun-palun teadke, et me väärtustame teid."