"Tasujad: Igaviku sõda" on nüüd kõigi aegade parima avanguga film


"Tasujad: Igaviku sõda" on nüüd kõigi aegade parima avanguga film
"Tasujad: Igaviku sõda"Forum Cinemas AS

Marveli superkangelaste ühine universum on olnud töös 10 aastat ning 27. aprillil linastunud seeria 19. film "Tasujad: Igaviku sõda" purustas oodatult kõik USA ja maailma nädalavahetuse kassarekordid.

"Tasujad: Igaviku sõda" eelarve jäi 300-400 miljoni vahele ning film teenis kolme päevaga maailma kinodest kokku rekordilised 641 miljonit dollarit, millest võttis enda alla USA avanädalavahetuse samuti rekordilised 258 miljonit dollarit.

Kui juba avang oli nii hea, siis võib julgelt öelda, et film ei kujune mitte ainult 2018. aasta edukaimaks, vaid haarab endale ka kõigi aegade enimteeniva filmi tiitli. Maailma enimteeninud filmide TOP10 hulka kuuluvad juba niikuinii viis Disney filmi ("Star Wars: Jõud tärkab", "Tasujad", "Tasujad: Ultroni ajastu", "Star Wars: Viimased jedid", "Must panter") ning võib eeldada, et varsti on kõik esikümne filmid Miki Hiire stuudio omad.

USA parim avang kuulus enne 2015. aasta "Star Warsi" filmile "Jõud tärkab", mis teenis avanädalavahetusega 247.9 miljonit dollarit. Senine parim rahvusvaheline avang kuulub endiselt "Kiirete ja vihaste" 7. osale, kuid selle eeliseks oli samaaegne Hiina avang, mis aitaski filmil esikohale tõusta. "Tasujad: Igaviku sõda" tõusis parimate rahvusvaheliste avangute hulgas siiski 2. kohale.

Seotud lood:

Enne kuulus Marveli filmide parim avang kõige esimesele "Tasujate" filmile

Kui aga kõik numbrid kokku liita, siis ongi "Tasujad: Igaviku" sõda maailma parima avanguga film. Enne hoidis seda 541.9 miljoniga "Kiired ja vihased 7", kuid nüüd võttis Marvel positsiooni üle, sest tulemuseks oli üle 640 miljoni dollari.

Eestis film siiski niivõrd suuri rekordeid ei purustanud, kuid tõusis siiski parimate avangute seas 10. kohale, mis tähendab, et möödunud aastal linastunud "Viiskümmend vabastatud varjundit" pidi esikümnest lahkuma. "Tasujate" kolmandast filmist on endiselt avangute osas edukam "Klassikokkutuleku" esimene osa ning Disneyle kuuluvatest filmidest on edetabelis ainult üks - "Kariibi mere piraadid: Salazari kättemaks".

Maailma suurima filmiandmebaasi IMDb kasutajad või siis pigem Marveli filmide fännid on hääletamisega näinud kurja vaeva, sest hetkel on "Tasujad: Igaviku sõda" 250 parima filmi hulgas 9. kohal Quentin Tarantino "Pulp Fictioni" ja Sergio Leone "Hea, halb ja inetu" vahel. Hinnanguks on veel 8.8.

Filmikriitikute arvustusi koondava Rotten Tomatoesi hinnanguks jäi aga 84%, mis pole Marveli filmide hulgas sugugi kõrgeim hinnang, sest seda hoiab endiselt "Must panter" (96%).