Tham Luangi koopakompleksi lõksu jäänud poistest valmib film ning peaosades on ka reaalse elu kangelased


THAILAND-WEATHER-ACCIDENT
Tham Luangi koopakompleksi päästetööd. Foto: Handout, AFP/Scanpix

Eelmise aasta juulis jäid Tais asuvasse Tham Luangi koopakompleksi ootamatult kerkinud veetaseme tõttu lõksu 12 jalkapoissi ja nende treener, kes suurte ohverduste järel pärast 18 päeva lõksus olemist elusana välja toodi. Nüüd valmib nende üleelamiste põhjal film, kus löövad kaasa ka mitmed päästjad, kirjutab Variety.

Filmis löövad kaasa poiste ja nende treeneri päästmise osas kaasa aidanud Belgiast pärit sukelduja Jim Warny, sukeldumisõpetajad Erik Brown Kanadast ja Mikko Paasi Soomest, Hiina koopasukelduja Tan Xiaolong ja Ameerika ajakirjanik Todd Ruiz, kes kajastas sündmuste käiku Khao Sodi inglisekeelse ajalehe jaoks.

Filmi režissöör on Tom Waller. Stsenaariumi autorid on Don Linderi ja Katrina Grose, kes kirjutasid ka Walleri eelmise filmi "The Last Executioner" stsenaariumi. Peaosas on Tais tuntud Ekawat Niratworapanya (“Grace", "Last Summer”). Ta kehastab treenerit, kes viiski 12 jalkapoissi koobastesse, kuhu nad 18 päevaks tõusva veetaseme tõttu lõksu jäid.

Sündmustega seotud olnud USA õhuväe majorit kehastab James Edward Holley. Jumpa Saenprom kehastab kohalikku talumeest Mae Bua Chaicheuni, kes ruttas samuti poistele appi.

Peale Tai filmi on töös veel Netflixi seriaal, mida arendab "Aasia hullult rikkad" ("Crazy Rich Asians") stuudio Ivanhoe Pictures.