Tõde on paljastatud! Vaata, milline nägi välja tõeline "Uhkuse ja eelarvamuse" härra Darcy


PSDCOFI EC002
"Uhkus ja eelarvamus" (1995)Foto: Vida Press

Samamoodi nagu on Jane Austeni 1813. aasta romaan "Uhkus ja eelarvamus" kinnistanud end kirjandusklassikasse, on seda teinud ka 1995. aasta BBC teleseriaal, kus härra Darcy rollis oli Colin Firth. Austen ei kirjeldanud oma romaani võluvat härrasmeest väga täpselt, mistõttu võtsid filmitegijad vabaduse ja kujundasid temast mehe, keda tunneme enamjaolt Colin Firthi põhjal. Värske uuring väidab aga muud: härra Darcy ei sarnane üldse teda kehastanud näitlejatele.

Jane Austeni kuulus fiktiivne tegelane Fitzwilliam Darcy näeb tegelikult välja selline:
Card

Akadeemikud tegid valmis esimese ajalooliselt korrektse pildi, mille kohaselt on Fitzwilliam Darcy'il hoopis puuderdatud valged juuksed, kitsas rind, terav lõug. kahvatu nägu, väike suu, pikk nina, laiad reied ja sääremarjad. Isegi pikkus polnud õige: päris Fitzwilliam Darcy oleks olnud umbes 180 cm pikk, aga filmides ja sarjades on ta olnud umbes 185 cm.

Meenutagem korraks Colin Firthi härra Darcy rollis:

Seotud lood:

Professor John Sutherlandi sõnul on "Uhkuse ja eelarvamuse" raamatus väga vähe kohti, kus kirjeldatakse härra Darcy välimust, kuid sellel on oma põhjus: Jane Austen kirjutas Darcy tegelaskuju ajatuks, mis tähendab, et ta sobib põhimõtteliselt igasse aega, aga kui võtta aluseks ajalugu, siis õnneks või kahjuks pole päris härra Darcy Colin Firthi, Matthew Macfadyeni või Laurence Olivieri sarnane.

Loe lisaks:
Vaata, mis filmid on võitnud parima filmi Oscari viimase 25 aasta jooksul.
John Travolta oleks peaaegu "Pulp Fictioni" rollist saientoloogia pärast loobunud.
Filmiajalugu: kuulsate filmide võttepaigad, mis on siiani alles.