Toidufilmide festival avalikustas tänavuse programmi


Toidufilmide festival avalikustas tänavuse programmi
"Fermenteeritud"Toidufilmide festival

11.-14. aprillil toimuv Toidufilmide festival avalikustas programmi, kuhu kuulub nii tõeliselt nauditavaid gurmeeampse kui ka mõruda järelmaitsega dokumentaale. Sõpruse kinos esmakordselt aset leidva ürituse piletid on tänasest müügil.

Festivali korraldajate Helen Saluveeri ja Taivi Koitla sõnul on filmimenüü võimalikult mitmekesine, et leiduks midagi sobivat igale maitsele. "Mitmed filmid tutvustavad kulinaariamaastiku tipptegijaid, kes suudavad oma toidukunstiga tõeliselt ahhetama panna, samal ajal on valikus ka hingekriipivaid dokumentaalfilme," kommenteerisid nad.

Esimese Toidufilmide festivali kinoprogrammi kuulub 7 dokumentaalfilmi. Hinnatud tippkokkasid tutvustavad "Michelini tärnid – lugusid köögist", "Alain Ducasse’i otsimine" ja "Pinge – (r)evolutsioon köögis". Viimane keskendub naiskokkade positsioonile, võimatustele ja võimalustele gastronoomiatähtede pjedestaalil. Kohvitööstuse probleemidest annab aimu film "6-dollariline kohvitass", hapendamise põnevast protsessist "Fermenteeritud", Taimaa kalapüügitööstuse orjatööjõust "Kummituslaevastik" ning lihatööstuse kurjast pahupoolest "Loomi süües".

Eesti Esimene Toidufilmide festival toimub 11.-14. aprillini kinos Sõprus.