TREILER | Benedict Cumberbatch on leidur ja ärimees Thomas Edison filmis "The Current War"


Hamlet, Sherlock Holmes, Alan Turing, lohe Smaug, doktor Strange ja nüüd Thomas Edison: paistab, et pole olemas rolli, mille jaoks Benedict Cumberbatch ei sobi. Käesoleval aastal linastuv "The Current War" jutustab Thomas Edisoni ja George Westinghouse'i 19. sajandi vägikaikaveost loomaks USA rahva jaoks püsivat elektrisüsteemi.

Filmi režissöör on ("Me and Earl and the Dying Girl", "American Horror Story: Coven", "Glee") Alfonso Gomez-Rejon ning kaasa teevad ka Michael Shannon ("Ööloomad"), Katherine Waterston ("Fantastilised elukad ja kust neid leida", "Alien: Covenant"), Tom Holland ("Ämblikmees: Kojutulek"), Matthew Macfadyen ("Anna Karenina") ja Tuppence Middleton ("Imiteerimismäng").

Muidugi ei saa rääkida Edisonist ilma Nikola Teslata ning ka tema on filmis täiesti olemas. Teslat kehastab Nicholas Hoult ("X-Mehed: Apokalüpsis", "Kiirtee: Kontrolli alt väljas").

Seotud lood:

Filmi levitab The Weinstein Company ("Vabastatud Django", "Kuninga kõne", "Õnneteraapia") ning sellest võib kujuneda Oscaritel oluline tegija.

"The Current War" linastub USA kinodes novembris. Eesti linastusaeg on veel selgumisel.