TREILER: Jake Gyllenhaal teeb Oscari väärilise rolli liigutavas draamas "Tugevam"


Režissöör David Gordon Green on rohkem tuntud roppude komöödiate "Pineapple Express", "Your Highness" ja "The Sitter" poolest, kuid tema käe on valminud ka tõsised draamad "George Washington", "All the Real Girls", "Undertow", "Prince Avalanche", "Joe" ja "Manglehorn". Greeni uusim film "Tugevam" ("Stronger") kuulub viimaste hulka: draama mehest, kes kaotas mõlemad jalad 2011. aastal Bostoni maratoni terrorirünnaku järel.

Sünopsis: "Tugevam" jutustab inspireeriva tõestisündinud loo tavalisest mehest Jeff Baumanist, kes võitis kodulinna ja maailma südamed, kui temast sai 2013. aasta Bostoni maratoni plahvatuste järel lootuse sümbol. Jake Gyllenhaali ("Ööloomad") kehastatud 27-aastane töölisklassist Bostoni elanik Jeff oli maratonil, et võita tagasi endist tüdruksõpra Erinit (Tatiana Maslany telesarjast "Orphan Black"). Ta ootab plahvatuse hetkel finišijoonel ja kaotab seetõttu mõlemad jalad. Jeff aitab haiglas teadvusele tulles politseinikel üht pommipanijat tuvastada, kuid tema enda lahing on alles alanud. Erini ja pere toetusega seisab ees kuid füüsilist ja emotsionaalset taastumist.

Jeffi sügavalt isiklikus kangelaslikus loos pannakse proovile perekonna sidemed, määratletakse kogukonna uhkus ning ajendatakse meest leidma julgust koletust õnnetusest üle saamiseks. Tunnetest, inimlikkusest ja huumorist tulvil "Tugevam" on inspireeriv tõsielulugu mehest, kellest sai „Boston Strongi” elav kehastus.

"Tugevam" linastub meie kinodes 29. septembril.