TREILER | Kinodesse jõuab 8 Oscarile kandideeriv komöödiavõtmes "Asepresident"


Dick Cheney rollis astub üles Oscari-võitja Christian Bale ("The Dark Knight", "The Fighter", "American Hustle"), kes on ennast rolli jaoks jällegi pea tundmatuseni muutnud. Rolli eest on Bale pälvinud ka juba mitmeid auhindu. Tähtsaim neist on parima meespeaosatäitja Kuldgloobus, millest prestiižikam on vaid Oscar ning 24. veebruaril on tal võimalus ka see auhind koju tuua.

Asepresident on filmi "Suur vale" ("The Big Short") eest parima stsenaariumi Oscari võitnud Adam McKay uus, kaheksale Oscarile kandideeriv film USA ühest kõige vastuolulisemast ja mõjuvõimsamast asepresidendist Dick Cheneyst (Christian Bale), kes ei piirdunud tavapärase asepresidendi rolliga, vaid kontrollis valitsuse tegutsemist mitmetes valdkondades ja kelle agressiivne välispoliitikasse sekkumine muutis tervet maailma.

Dick Cheney oli asepresidendina väga vastuoluline, tema toetus langes vahepeal lausa 13% peale. Komöödiavõtmes film pakub meile võimalust näha Cheney erinevaid tahke ja seda, kuidas ta George W. Bushi kõrval maailma juhtis.

Teistes rollides teevad kaasa eelmise aasta parima meeskõrvalosatäitja Oscari pälvinud Sam Rockwell ("Three Billboards Outside Ebbing, Missouri") USA endise presidendi George W. Bushina, nüüdseks juba kuuekordne Oscari nominent Amy Adams ("Arrival", "Her") Lynne Cheneyna, Oscari nominent Steve Carell ("The Big Short", "Despicable Me", "The Office") kaitseminister Donald Rumsfeldina ja Tyler Perry ("Gone Girl") riigisekretäri Colin Powellina. Dick Cheney tütre, Mary rollis astub üles Eesti juurtega näitlejanna Alison Pill ("American Horror Story: Cult", "Snowpiercer", "The Newsroom").

Seotud lood:

Filmi lavastajaks on Adam McKay, kes pälvis oma eelmise filmi "Suur Vale" ("The Big Short") eest parima mugandatud stsenaariumi Oscari. McKay alustas karjääri "Saturday Night Live" episoodide kirjutamisega, millele järgnesid hästi vastu võetud komöödiad "Anchorman: The Legend of Ron Burgundy", "Step Brothers", "Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby" ja "The Other Guys". McKay viimane, kriitikute poolt armastatud film "The Big Short" kandideeris viiele Oscarile ning "Asepresidendiga" kasvatas ta selle numbri juba 8 peale.

Kinodes alates 15. veebruarist