TREILER: Toomas Hussari tragikoomiline spioonifilm "Luuraja ja luuletaja" Jan Uuspõlluga peaosas


TREILER: Toomas Hussari tragikoomiline spioonifilm "Luuraja ja luuletaja" Jan Uuspõlluga peaosas
"Luuraja ja luuletaja"Allfilm

Kolm aastat tagasi Eesti kinodes rekordkogus vaatajaid kogunud "Seenelkäigu" režissöör on tagasi tragikoomilise spioonifilmiga "Luuraja ja luuletaja". Filmi maailma esilinastus toimub järgmisel kuul Karlovy Vary filmifestivalil. "Luuraja ja luuletaja" esilinastub Eestis 21. septembril.

"Luuraja ja luuletaja" on lugu sarmitu salapolitseinikust Gustav Tukkist, kes kohtub salapärase mustlannaga. Peagi selgub, et tegemist on Vene luure poolt talle seatud lõksuga. Et vastase kavatsustele paremini jälile saada, antakse Gustavile käsk suhet jätkata. Paraku kipub ülesanne mehel üle jõu käima, sest eneselegi ootamatult on ta vaenlasesse armunud. Mustlanna vastu tunneb romantilist huvi ka luuletaja Miku Tähn, kes on paras tüütus. Käivituvad protsessid, mis ei tõota ühtegi head lahendust.

"Seenelkäigu" musta huumorit arvestades võib "Luuraja ja luuletaja" olla veelgi süngem ja veelgi naljakam. Jan Uuspõld oskab teha aga mõlemat ning vähemalt treileri põhjal võiks öelda, et publikut on ootamas ees omapärane maiuspala.