TREILERIKLASSIKA: Selline nägi välja 1982. aastal välja kõige esimene treiler filmile "Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi"


TREILERIKLASSIKA: Selline nägi välja 1982. aastal välja kõige esimene treiler filmile "Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi"
"Star Wars"Shutterrstock

See oli 1982. aastal, kui Suurbritannia kinodes näidati filmide ees väga lühikest, tänapäevaste standardite järgi ebatavalist ja isegi kummalist treilerit kolmandale "Star Warsi" filmile "Revenge of the Jedi". Jah, film kandis toona veel hoopis teistugust nime ja pidi linastuma jõulude ajal. FIlmi valmimise hetkeks vahetati välja nimi ning muudeti ära ka linastumiskuupäev.

Selliseid kaadreid nähes tekib alati tunne vanadest lihtsamatest aegadest. Suur osa treilerist koosneb suure fondiga valgest tekstist. Veelgi ennekuulmatum on see, et toona ühte kõige oodatuimat järge reklaamides ei näidata ühtegi klippi filmist endast, vaid hoopis pilte.

"Revenge of the Jedi" (hilisema nimega "Return of the Jedi") treilerit näidati Suurbritannias esimese kahe "Star Warsi" topeltlinastuse ajal. Haruldane treiler toodi avalikkuse ette Academy Film Archive poolt, kes usub, et tegu ongi kõige esimese reklaamiga "Return of the Jedi" jaoks.

Kolmanda osa stsenarist Lawrence Kasdan leidis, et George Lucase soovitud pealkiri "Return of the Jedi" on liiga nõrk. Lucas otsustas seejärel "Revenge of the Jedi" kasuks, kuid mõtles hiljem ümber ja võttis kasutusele ikkagi vana nime, sest leidis, et Jedi rüütlid ei otsi kättemaksu ning see läheb filmi teemadega vastuollu. Muudetud pealkirjaga posterid olid juba laiali saadetud ja suur osa maailmast arvaski toona, et kolmanda osa nimeks saab "Revenge of the Jedi". Seda aga ei juhtunud ning "Return of the Jedi" linastus 1983. aasta maikuus.