Uskumatu! Kümme tuntud näitlejat, kes said oma filmirolli eest piinlikult väikese summa


Uskumatu! Kümme tuntud näitlejat, kes said oma filmirolli eest piinlikult väikese summa
Foto: Kollaaž/Scanpix

Leidub mitmeid kuulsaid näitlejaid, kes on mõne oma kuulsa filmirolli eest saanud piinlikult madala tasu või on üldse tasustamata jäänud. See aga ei tähenda, et film neile mitte midagi sisse ei toonud - mõned olid kavalad ja tegid diili, et saavad hoopis protsendi kasumist, mõned teised on saanud aga kuulsust ja auhindu.

1. Jonah Hill, “The Wolf of Wall Street”, 2013

Jonah Hill pajatas kord, et pistis osa eest Martin Scorsese linateoses “The Wolf of Wall Street” taskusse kõigest 60 000 dollarit. Lisaks sellele võeti viiekohalisest summast maha ka maksud. Jonah Hilli kaasstaar Leonardo DiCaprio sai aga oluliselt kopsakama summa - ligi kümme miljonit dollarit. Samas tunnistas Jonah Hill hiljem, et oleks filmis osalemise eest olnud nõus isegi peale maksma.

Jonah Hill Foto: Scanpix
Seotud lood:

2. Bill Murray, “Rushmore”, 1998

Esialgu sai Murray Wes Andersoni komöödias mängimise eest 9000 dollarit. Hiljem maksti mehele lisa aga kasumist. Wes Anderson rääkis, et Bill Murray olevat maksnud ka omast rahast lausa 25 000 dollarit, et rentida helikopter stseenide filmimiseks, mis isegi ei jõudnud filmi lõppversiooni.

Bill Murray Foto: Scanpix

3. Lindsay Lohan, “The Canyons”, 2013

Lindsay Lohan sai oma rolli eest filmis “The Canyons” päevapalka. Talle maksti vaid sada dollarit päevas. Kuna filmivõtted kestsid aga 23 päeva, sai naine kokku ligi 2300 dollarit. Mõned aga räägivad, et Lohan sai “võrdse osa kasumist”, kuid on ka jutte, et seda pole olnud.

Lindsay Lohan Foto: Scanpix

4. James Howson, “Wuthering Heights”, 2011

Väidetavalt pistis Howson filmirolli eest taskusse kõigest 13 000 dollarit.

James Howson Foto: Scanpix

5. Brad Pitt, “Thelma & Louise”, 1991

Kuigi Brad Pitti jaoks oli tegemist äärmiselt olulise rolliga, mis viis teda karjääriredelil kõvasti kõrgemale, siis Ridley Scotti filmi eest tasustati teda kõigest 6000 dollariga. Nüüd võib Brad aga filmirolli eest vabalt küsida 30 miljonit dollarit.

Brad Pitt Foto: Scanpix

6. George Clooney, “Good Night, and Good Luck”, 2005

Ta oli linateose “Good Night, and Good Luck” kaasstsenarist, režissöör ja osatäitja. Samas küsis ta oma töö eest vaid 120 000 dollarit. Samas tasus ohverdus end hiljem ära, sest film kandideeris kuuele, sealhulgas parima filmi Oscarile. Niisiis ei tasugi rahaga alati ahneks minna, sest ka auhindadel on oma suur roll.

George Clooney Foto: Scanpix

7. Ethan Hawke, “The Purge”, 2013

Ethan Hawke paljastas, et James DeMonaco lavastatud õuduka “The Purge” eest ei pistnud mees pennigi tasku. Samuti polnud võtteplatsil uhkeid treilereid, autojuhte ega üldse mingeid mugavusi. Näiteks magas Hawke režissööri diivanil. Küll aga tasusid kõik ohverdused hiljem ära, sest mees sai hiljem kopsaka summa, sest ta sai oma protsendi kasumist.

Ethan Hawke Foto: Scanpix

8. Jon Voight, “Midnight Cowboy”, 1969

Jon Voight olevat olnud niivõrd meeleheitel, et oli nõus rolli lausa tasuta ära tegema. Niisiis maksti mehele minimaalpalka ja talt küsiti raha isegi tellitud kohvide eest. Küll aga sai linateosest “Midnight Cowboy” tema jaoks läbimurre, mis aitas tal karjääriredelil kõrgemale ronida.

Jon Voight Foto: Scanpix

9. Jim Carrey, “Yes Man”, 2008

Kui Jim Carrey otsustas mängida linateoses “Yes Man”, siis ütles mees, et palka ta selle filmirolli eest ei soovi. Mees leppis kokku, et saab hoopis protsendi teenitud kasumilt. Loomulikult oli see riskantne otsus, sest kunagi ei tea, kas filmist saab hitt või mitte. Õnn naeratas aga Carreyle ja film teenis ligi 35 miljonit dollarit ehk Carrey pistis filmirolli eest taskusse 226 miljonit.

Jim Carrey Foto: Scanpix

10. Chris Evans, “The Avengers”, 2012

Chris Evans teenis Captain America rolli eest linateoses “The Avengers” lausa kaks miljonit dollarit. Tundub, et tegemist on röögatu summaga. Samas Robert Downey Jr teenis oma filmirolli eest samas filmis 50 miljonit dollarit. Selle kõrval ei tundud see 2 miljonit enam eriti suur summa.

Chris Evans Foto: Scanpix