Uus rekord: Hollywoodi enimtasustatud režissöör võib sind üllatada


5885759au
Christopher NolanFoto: Vida Press

"Batman alustab", "Pimeduse rüütli", "Pimeduse rüütli taastuleku", "Alguse", "Tähtedevahelise", "Memento" ja "Lõppvaatuse" režissöör Christopher Nolan on The Hollywood Reporteri andmetel uus rekordiomanik: nimelt teenis Nolan suvel linastuva sõjafilmi "Dunkirk" eest 20 miljoni dollari suuruse ettemaksu, millele lisandub ka 20 protsenti filmi teenitud kasumist. See teeb temast Hollywoodi ajaloo kõige enimtasustatud režissööri.

Nolan on üks vähestest režissööridest, kes võib nii suure palganumbriga uhkustada. Varem on sama suure numbri koju viinud ainult Peter Jackson 2005. aasta filmiga "King Kong". 20 miljonit on harukordne summa, sest Hollywoodi režissööride palganumbrid on vähemalt 2016. aastal jäänud 750 000 ja 1.5 miljoni dollari vahele. Öeldakse, et filmide tegelikud tõmbenumbrid on näitlejad ning numbreid vaadates vastab see tõele: näiteks teenis Angelina Jolie režissöörina "Murdumatu" ("Unbroken") eest 1 miljoni, kuid näitlejana maksti talle "Pahatari" ("Maleficent") eest hoopis 15 miljonit. The Hollywood Reporter kinnitab, et stuudiod on hakanud muutma oma palgasüsteemi, mis tagaks selle, et aina rohkem makstakse asjaosalistele sõltuvalt filmi edust ja teenitud kasumist. Suured ettemaksud võivad tekitada pigem kahjumit, sest filmide edu pole tänapäeval kunagi sajaprotsendiliselt kindel.

Seotud lood:

Ajad on muutumas, sest Christopher Nolan on nimi, mis kutsub rahva kinno. Igas tema filmis on küll tuntud Hollywoodi staarid (Tom Hardy, Christian Bale, Hugh Jackman või Matthew McConaughey), kuid Nolani nimi on omandamas palju suuremat tõmmet ja seda tõestab ka stuudio usk "Dunkirki" edusse ja Nolani rekordiline palganumbri suurus. "Dunkirki" võtted on jõudnud mitmel korral meediasse, sest need võeti ette väga suurejooneliselt ja praktiliselt. Näiteks kutsuti Dunkerque'i rannastseenide jaoks kohale lausa 1000 statisti ning stuudio lubas Nolanil hävitada ka ligi 5 miljonit dollarit väärt sõjalennuki. Esimene treiler oli sarnaselt Nolani eelmiste filmide reklaamikampaaniale ootuspäraselt väheütlev, kuid sellegipoolest ootusärevust tekitav.

"Dunkirk" linastub 2017. aasta suvel.