"Vanamehe film" kogus avanädalaga 42 199 vaatajat

 (16)
"Vanamehe film" kogus avanädalaga 42 199 vaatajat
"Vanamehe film"kaader filmist

Avanädalavahetusel 28 957 inimest kinno meelitanud "Vanamehe filmi" on esimese nädala jooksul vaatamas käinud 42 199 vaatajat, teatas filmi levitaja Hea Film.

Võrdluseks nii palju, et Eesti Vabariigi sünnipäevaks valminud mängufilmi "Tõde ja õigus" käis avanädalal vaatamas 90 550 inimest, mis on taasiseseisvunud Eesti avanädala rekord.

"Vanamehe film" on väga kena, hoogne ja meeldejääv kehahorrori elementidega ja huumori poolest R-rated piiriga mängiv komöödia, mida peaks kinodes lausa mitu korda vaatama ja nautima, arvas oma arvustuses Kinoveebi peatoimetaja Ra Ragnar Novod.

Sünopsis: Lapšelapsed tulevad suveks maale Vanamehele külla. Idüllilisest suvepuhkusest vanaiša juures on asi kaugel, sest Vanamees ruunab karmi maa tööga nii lapsi, kui ka oma lüpsilehma. Jõmpšikad ei mõista maaelu kombeid ja põhjustavad hinnatud lehma põgenemise. Nüüd on Vanamehel ja lastel aega 24 tundi, et leida lehm üles enne, kui lüpsmata udar plahvatab ja piimatuumakatastroofi põhjustab.

Vanamees ja lapšed alustavad armutut võidujooksu ajaga, sest udar tuleb kahjutuks teha enne, kui saladuslik Piimavana lehma taevasele heinamaale läkitab. Sellel teekonnal jõuavad meie kangelašed silmitsi seista veel maaelu põlgavate hipsteritega, metsakollidega, meeleheitel saekaatrimeestega ja kõhukinnisuse käes vaevleva õgardist karuga. „Vanamehe Film“ põlvkondi ühendav, eepiline road-movie, mis peaks pühkima tolmu iidselt rahvatarkuselt, et piim - see on suur vastutus...

Seotud lood:

Filmi lavastajateks/stsenaristideks on Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa. Loo autoriteks Mikk Mägi, Oskar Lehemaa ja Peeter Ritso. Tegelaskujudele andsid oma hääled Mikk Mägi, Oskar Lehemaa, Jan Uuspõld, Märt Avandi, Indrek Ojari, Jaagup Kreem ja paljud teised. Operaator Urmas Jõemees. Järeltöötlus ja eriefektid Jaagup Metsalu. Nukuanimatsioon Olga Staleva ja Egert Kesa. Kunstnikud Triin Paumer, Sven-Tõnis Puskar ning Anu-Laura Tuttelberg. Helimaastik Tanel Kadalipp. Muusika loojad Sten-Olle Moldau ja Lauri Kadalipp.

"Vanamehe film" on praegu Forum Cinemas kinodes.