Vennad Coenid ja Brigitte Bardot annavad Elektriteatri välikinos ninanipsu filmitööstusele


Vennad Coenid ja Brigitte Bardot annavad Elektriteatri välikinos ninanipsu filmitööstusele
Elektriteatri suvine välikinoFoto: Tartu Elektriteater

Elektriteatri suvise välikino sellenädalastel seanssidel annavad filmitööstusele ninanipsu vennad Coenid ja porgandpaljas Brigitte Bardot. Välikino kolib käesoleval nädalal Tartu Laulupeomuuseumi parki, kus linastuvad 11. augustil väärtfilm "Ole tervitatud, Caesar!" ja 12. augustil “Põlgus".

Ohtralt tunnustust pälvinud vendade Coenite film "Ole tervitatud, Caesar!" viib vaataja Hollywoodi kuldajastusse ja suurejooneliste stseenidega filmimaailma. Loo keskmes on Capitol Studios ninamees Eddie Mannix (Josh Brolin), kes teeb endast kõik oleneva, et filmistuudio virvarris edukalt hommikust õhtusse jõuda.

Godardi "Põlgus" on rünnak kommertskinole – film sellest, milliseid kompromisse tuleb teha stsenaristil, kes jääb kahe filmimaailma äärmuse: peene Euroopa režissööri ja kasuahne Ameerika produtsendi vahele. Seiklust vürtsitab stsenaristi veetlev kaaslanna, keda filmis kehastab Brigitte Bardot.

Tartu Laulupeomuuseumi pargis (Jaama 14) toimuvad seansid algavad kell 22.00. Publikut oodatakse aga juba varem, et end mõnusalt sisse seada ning nautida välikino jaoks avatava pop-up kohviku pakutavaid jooke ja suupisteid. Välikino seansid on publikule tasuta. Kaasa tuleb vaid võtta oma istumisalus ning riietuda vastavalt ilmale. Mõlema filmi eel näidatakse Eesti lühianimatsiooni. Filmid on originaalkeeles eestikeelsete subtiitritega.

Elektriteatri suvise välikino raames toimub kokku 17 filmiseanssi, mis toovad vaatajani nii pärle värskest filmisaagist kui end tõestanud filmiklassikat. Augusti- ja septembrikuu jooksul rändab välikino Tartu erinevaid paigus, põigates ka kesklinna ning Supilinna.

Seotud lood:

Välikino saab teoks tänu Tartu linnale, 422 hooandjale, Ameerika Ühendriikide suursaatkonnale Tallinnas, Prantsuse Instituudile, tööriistalaenutusele Cramo, trükikojale Kroonpress.

Järgmised filmid:
11.08 22:00 “Ole tervitatud, Caesar!” Tartu Laulupeomuuseumi pargis (Jaama 14)
12.08 22:00 “Põlgus” Tartu Laulupeomuuseumi pargis (Jaama 14)
18.08 UIT festivali välikino "Victoria" Edeni keskuse katuseparklas (Kalda tee 1)
24.08 21:30 “Poiss ja koletis” , Aparaaditehase hoovis (Kastani 42)
25.08 21:30 “Moest väljas”, külas Reet Aus, Aparaaditehase hoovis (Kastani 42)
26.08 21:30 “Green Room” Aparaaditehase hoovis (Kastani 42)
01.09 21:15 “Metsiku lõunamaa asukad” Tartu Püha Luuka kiriku aias (Vallikraavi 16a)
02.09 21:15 USA saatkond esitleb: “Ameeriklane Pariisis” Tartu Püha Luuka kiriku aias (Vallikraavi 16a)
05.09 21:00 Stencibility esitleb: “Girl Power” Supilinna kiigeplatsil
06.09 21:00 “Star Wars: Jõud tärkab” Supilinna kiigeplatsil
07.09 21:00 “Supilinna Salaselts” Supilinna kiigeplatsil