VIDEO: Ridley Scott ehmatab näitlejaid ehk vaata, kuidas sündis "Tulnuka" kurikuulus stseen


VIDEO: Ridley Scott ehmatab näitlejaid ehk vaata, kuidas sündis "Tulnuka" kurikuulus stseen
"Alien: Covenant"Foto: 20th Century Fox

"Tulnuka", "Gladiaatori", "Blade Runneri" ja "Prometheuse" režissöör Sir Ridley Scott on oma ala meister: ta teab, kuidas vaatajaid ja näitlejaid mõjutada. Lisaks sellele teab Scott ka seda, kuidas panna näitlejad usutavalt tööle: ta ehmatab neid, et saada toores ja aus reaktsioon. Seda on Scott harrastanud juba mitmes filmis, kuid kõige kuulsam neist on tulnuka väljumise stseen ulmeõudusfilmis "Tulnukas".

Sir Ridley Scott naaseb kinodesse järgmise aasta suvel filmiga "Alien: Covenant", mis on "Prometheuse" järg. Mõlema mainitud filmi sündmused leiavad aset enne "Tulnuka" seeria algust. Scott alustas "Tulnuka" filmidega, mistõttu on loogiline, et tema neid ka jätkab, kuigi "9. rajooni", "Elüüsiumi" ja "Chappie" režissöör Neill Blomkamp valmistab selle artikli kirjutamise hetkel ette "Tulnuka" seeria viiendat filmi, milles löövad kaasa ka seeria veteranid Michael Biehn ja Sigourney Weaver.

Kõige toorem ja ausam "Tulnuka" seeria film on siiski esimene ja seda põhjusega: režissöör Scott teab, kuidas oma näitlejaid mõjutada.Vulture pani kokku suurepärase video, mis selgitab lahti ühe filmiajaloolise seiga: "Tulnuka" filmi kurikuulus stseen, kus tulnukas väljub esimest korda inimese kehast. Selleks inimeseks oli näitleja John Hurt ning stseeni filmimise ajal oli tema ainuke, kes teadis, mis juhtuma hakkab. Scott ei lubanud teistele näitlejatele midagi öelda: neile kinnitati, et tegu stseeniga, kus näeme tulnukat ja see oli ka kõik. Stsenaarium oli selle koha pealt palju detailsem, aga režissöör soovis näha toorest reaktsiooni ja selle ta ka sai: üks näitlejatest minestas ja teine vajas rahunemiseks aega.