Videomängust "Minecraft" tehakse film...aastaks 2019


Videomängust "Minecraft" tehakse film...aastaks 2019
"Minecraft"Shutterrstock

Maailma ühe kõige populaarsema videomängu "Minecraft" põhjal tehakse film, aga see saab valmis alles aastaks 2019. Kaks aastat tagasi ostis Microsoft "Minecrafti" ära 2.5 miljardi eest, mistõttu on imekspandav, et juba praegu pole mängu põhjal valminud mitu filmi.

Filmi peale hakati mõtlema juba 2014. aastal, mil režissööriks määrati Shawn Levy ("Tõeline teras", "Praktikandid", "Öö muuseumis" triloogia), kuid plaan kukkus stsenaariumi tõttu tekkinud sisekonfliktide pärast läbi. Järgmisena kutsuti lavastajatooli üle võtma seriaali "It's Always Sunny in Philadelphia" peanäitleja, produtsent ja stsenarist Rob McElhenney.

Filmi produtsent Roy Lee ("LEGO film", "Lego Batman Film") on varasemalt kinnitanud, et filmitegijad teevad mängudisaineritega tihedat koostööd. "Minecraft" on kogu aeg pidevas arenduses, sest tegemist on põhimõtteliselt virtuaalse LEGO mänguga, milles võib ehitada isegi töötavaid kõvakettaid.

"Minecraftist" on juba sündinud mitu teist seiklusmängu ja palju muud. Nüüd on aeg filmi käes. Kui mängule korra otsa vaadata, siis võiks eeldada, et kinodesse jõuab animafilm, kuid tegelikkuses plaanitakse "Minecrafti" mängufilmina.