"Võta või jäta" on teist nädalavahetust järjest vaadatuim film Eesti kinodes


Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valminud mängufilm "Võta või jäta" on kogunud kahe nädalaga 29 723 vaatajat, olles seejuures teist nädalat vaadatuim mängufilm Eestis. Linateos on valitud Eestit esindama parima võõrkeelse Oscari kandidaadiks.

Film jälgib Eriku (Reimo Sagor) pikka, keerulist ja kohati koomilist isaks kasvamise teekonda. Lugu, mille käigus tavalisest eesti mehest saab igapäevaelu kangelane, Superman, kes on oma isaduse eest valmis küünte ja hammastega võitlema. Mis teeb isast isa?

"Pea 30 000 vaatajat eellinastuste ja kümne esimese linastuspäevaga on tulemus, millega oleks siinkandis rahul pea iga Hollywoodi suurfilm. Tulemustest on selgelt näha, et kinopublik on filmi kenasti üles leidnud ja omaks võtnud. Paistab, et filmi hoog ei rauge siinsetes kinodes veel pikki nädalaid," lisas filmi levitaja Timo Diener.

Film "Võta või jäta“ kuulub Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari "Pank“.

Filmi valmimist on toetanud Autoforte, Tallink ja Eesti Meedia.