WhatsAppi kaudu levinud võikast internetimängust "Momo" valmib film


WhatsAppi kaudu levinud võikast internetimängust "Momo" valmib film
"Momo"Ekraanitõmmis

WhatsAppi kaudu liikunud ja võika välimuse ja haigete palvete pärast tuntust kogunud Momo tehakse Orion Picturesi ja Vertigo Entertainment poolt filmiks. Orion tõi meieni hiljuti tapjanukk Chucky filmi "Lapsemäng" ja Vertigo Entertainmenti kaasabil jõuab septembris kinodesse "See: teine peatükk".

Võika välimusega Momo tekitas eelmisel aastal korraliku skandaali, kui hakkasid levima jutud, et WhatsAppi vahendusel noortega ühendust võtnud Momo hirmutavad sõnumid võisid viia isegi 12-aastase tüdruku enesetapuni.

Momo välimus põhineb Jaapani kunstniku Keisuke Aisawa loodud skulptuuril “Mother Bird”, mida esitleti esmakordselt 2016. aastal. Keegi tegi kujust tehti pildi ning selle ümber loodi veider internetimäng.

Filmistuudiote jaoks oli aga Momo populaarsus piisav, et hakata sellest õudusfilmi arendama. Deadline'i andmetel on projekti taga produtsent Taka Ichise, kes tõi tema enda produtseeritud Jaapani õudusfilmid "The Grudge" ja "The Ring" läände, kust neist said siiani järgesid sünnitavad õudusfrantsiisid.

Seotud lood:

Film ei pruugi aga otseselt rääkida internetis lapsi hirmutavast Momost, vaid hoopis algupärasest kujust "Mother Bird". Kuju inspiratsioon põhines Jaapani folkooris tuntud olendil Ubume, mis nägi välja nagu lind ja röövis lapsi.