KÜSITLUS: Mis on parim "Ämblikmehe" film?14. juulil linastub "Ämblikmees: Kojutulek", mis on juba kuues "Ämblikmehe" film, kuid esimene, mille sisulise osa eest vastutab täielikult Marvel. 15 aasta jooksul on valminud kuus filmi tavalisest poisist, kellest saab ootamatult ülivõimetega kangelane, keda on selle aja jooksul kehastanud kolm erinevat näitlejat: esimeses kolmes Tobey Maguire, järgenvas kahes Andrew Garfield ning nüüd varasematest kõige noorem Tom Holland.

Sam Raimi lavastatud kolmes "Ämblikmehe" (2002, 2004, 2007) hittfilmides oli nimitegelast kehastanud Tobey Maguire suurepärane Peter Parker, aga mitte nii hea Ämblikmees. Andrew Garfield oli omakorda hea Ämblikmees, aga mitte nii hea Peter. Kõige uuema filmi Tom Holland võib tõestada, et üks näitleja suudab olla hea Ämblikmees ja hea Peter Parker.

Möödunud aasta aprillis linastunud Marveli hittfilmis "Kapten Ameerika: Kodusõda" esmakordselt fännidele tutvustatud senisest kõige noorem Peter Parker (Tom Holland) üritab järjekorras kolmandas "Ämblikmehe" filmiseerias oma äsja avastatud superkangelase identiteedist paremini aimu saada.

"Ämblikmees: Kojutulek" Forum Cinemas AS
Seotud lood:

Ametliku sünopsise kohaselt naaseb Tasujatega põneva kogemuse omandanud Peter koju, kus ta elab tädi Mayga (Marisa Tomei) oma uue õpetaja Tony Starki (Robert Downey Jr) valvsa pilgu all. Peter üritab tavalist elu jätkata, kuid ihkab samas olla enamat kui kõigi lemmik Ämblikmees. Kui aga välja ilmub uus kurikael Vulture (Michael Keaton), satub kõik Peterile kallis ohtu.

Ämblikmehe vaenlane on filmides esimest korda üles astuv Vulture, keda kehastab "Lindmehe" ("Birdman") rolli eest Oscarile kandideerinud maailma esimene filmi Batmani karakternäitleja Michael Keaton.

Uus film ei näita jälle onu Beni surma ja seda, kuidas Peter oma võimed saab, sest oleme seda juba korduvalt näinud. Selle asemel alustab "Ämblikmees: Kojutulek" ajast, mil Peter on oma uusi võimeid Ämblikmehena rakendanud juba vähemalt kuus kuud ning liitunud korraks ka Tasujate ridadega, et võidelda Raudmehe poolel "Kodusõjas" Kapten Ameerika vastu. Noore kangelase suurimateks probleemideks pole mitte ainult uus kurjam, vaid ka igapäevane koolielu ning ettevalmistus lõpuballiks.

Fännide rõõmuks on Ämblikmehe uus parim sõber Raudmees (Robert Downey Jr.) ning nende kahe vaheline isa-poja ja õpilase-mentori suhtest tulenev huumor ning draama kujuneb kindlasti filmi kõrghetkeks.

"Ämblikmees: Kojutulek" Forum Cinemas AS

Loe veel

"Ämblikmees: Kojutulek" ("Spider-Man: Homecoming") on esimene Ämblikmehe film, mida ei loo enam ainult õiguste omanik Sony, vaid ka seni üliedukalt superkangelasefilme tootnud Marvel.

Nimelt tegid Marvel ja Sony ajaloolise koostöölepingu, mille kohaselt anti esimesele ohjad uue Ämblikmehe filmi loo osas ja kui uus nägemus osutub edukamaks kui Sony kesine "Imelise Ämblikmehe" ("Amazing Spider-Man 1 ja 2") seeria või paremaks kui Sam Raimi algupärase võrgupunuja triloogia esimesed kaks suurepärast osa, siis saame kõik rahus tõdeda, et Marvel teab, kuidas superkangelasefilme teha ning kõik teised peavad neilt veel nii mõndagi õppima.

"Ämblikmees: Kojutulek" ei jää Tom Hollandi jaoks viimaseks, sest nii noor näitleja kui ka režissöör Jon Watts suunduvad juba järgmisel aastal teise osaga võttesse. Kõik uued Sony/Marveli "Ämblikmehe" filmid jätkavad Marveli ühises universumis, kuhu kuuluvad ka teada tuntud Tasujad, kes asuvad järgmisel aastal koos võitlusse seni suurima vastasega Thanos filmis "Avengers: Infinity War".

Sony arendab Marveliga liitunud "Ämblikmehe" kõrvalt ka päris enda filmiuniversumit, kuhu kuuluvad hetkel plaanimisjärgus olevad Venomi, Black Cati ja Silver Sable filmid. Ruben Fleischeri lavastatud "Venom" jõuab kinodesse juba järgmise aasta sügisel. Peaosa mängib Tom Hardy ning filmi on kirjeldatud kui ulmelist õudusfilmi.

28. juunil esilinastunud "Ämblikmees: Kojutulek" on praegu kriitikute ja publiku poolt fantastiliselt vastu võetud (Rotten Tomatoes: 92%, IMDb: 8.0). Küll nimetatakse filmi parimaks "Ämblikmehe" osaks, mis kunagi tehtud või parimaks pärast 2004. aasta Sam Raimi triloogia teist osa.

Minevikku ei saa aga unustada, mistõttu palumegi teil hääletada, mis on senistest parim "Ämblikmehe" film. Kõige uuemat hetkel sisse ei arvesta, sest see linastub Eestis 14. juulil.

KOMMENTEERI!