GALERII: eksootiline koostööfilm "Kallis õeke" linastub Eesti kinodes sellest reedest

Vaata pilte esilinastuselt!

21. aprillist saab kinodes üle Eesti näha Eesti-Laose-Prantsuse koostöös valminud üleloomulikku põnevusdraamat “Kallis õeke”, mille peaosas astub üles Tambet Tuisk.

Hulganisti rahvusvahelist tähelepanu pälvinud “Kallis õeke” on unikaalne kombinatsioon õudusfilmist ja draamast, mis leiavad aset Eesti segaseid 90ndaid meenutavas Laoses. Film räägib nägemist kaotava Laose kesklassi naise abielust (Vilouna Phetmany) Eesti ärimehega (Tambet Tuisk) ja suhtepuntrast, mille taga on pere teenijatüdruk (Amphaiphun Phommapanya). Erakordne arthouse draama käsitleb sotsiaalset ebavõrdsust, kolonialismi ja seksuaalpoliitikat, jäädes samal ajal närvikõdistavalt hirmutavaks.

“Euroopa-Aasia koostööfilme ei tehta tihti just kultuuriruumi ning väärtuste ja uskumuste suure erinevuse tõttu,” avaldas filmi produtsent Sten Saluveer, kes seisab ka esimese Eesti-Korea koostööfilmi taga. “Traditsioonidele ja ühiskondlikule tasakaalule orienteeritud Laose ja kiirusele ja efektiivsusele keskenduvate Põhjamaalaste mõttemallide ühendamine oli kahtlemata suur väljakutse. Samas hoolimata erinevast kultuuritaustast inimeste vahelised suhted ja probleemid sarnased üle kogu maailma. Meie jaoks tähendab filmi rahvusvaheline edu seda, et hoolimata oma eksootilisest kontekstist kõnetab filmi tuum tugevalt ka Eesti ja Lääne vaatajaid”,” lisas Saluveer.

Seotud lood:

Intrigeeriva koostööfilmi autoriks on Laose esimene ja ainus naisrezhissöör Mattie Do ning tegemist on kogu Laose filmiajaloo 13. filmiga. Film on tänaseks pälvinud palju rahvusvahelist tähelepanu, osaledes 24 filmifestivali programmis, kusjuures Euroopa esilinastus toimus mainekal BFI Londoni Fantastic Film festivalil 2016. sügisel. “Kallis õeke” on noppinud auhindu nii Euroopa vanimalt žanrifilmi festivalilt Sidgeses kui pälvinud zürii eriauhinna Fantasporto festivalilt Portugalis.

Eesti-poolsed produtsentid on Helen Lõhmus ja Sten-Kristian Saluveer, mängufilmidebüüdi teeb operator Mart Ratassepp. Filmimuusika autoriks on helilooja Sten Sheripov, kunstnik ning kostüümide superviisor Helen Lõhmus, platsiheli Tanel Tänna, järeltootmist juhendas Uku Toomet (Orbital Vox) ning helidisaini eest vastutas Rando Arand.

Film on Laose keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega.

Loe veel

20. aprill - R2 eriseanss Coca-Cola Plaza
20. aprill - Tartu esilinastus kinos Cinamon
21. aprill - film kinodes üle kogu Eesti
23. aprill - kohtumine tegijatega - kinos Sõprus (Tallinn)
25. aprill - kohtumine tegijatega - kinos Apollo (Pärnu)