Suri Ilmar Raagi filmis "Eestlanna Pariisis" kaasa teinud prantsuse filmistaar Jeanne MoreauJeanne Moreau
Jeanne Moreau (1928-2017)Foto: Vida Press

Suri viimase 60 aasta üks hinnatumaid prantsuse filminäitlejaid, kelle rollide hulka kuulusid osatäitmised filmides "Jules and Jim", "Diary of a Chambermaid" ja ka Ilmar Raagi "Eestlanna Pariisis", Jeanne Moreau. Ta oli 89-aastane.

Jeanne Moreau viimaseks filmiks jäi 2015. aasta komöödia "Le talent de mes amis".

Ka Orson Wellesiga koos töötanud (1962. a "Protsess") Moreau võitis karjääri jooksul mitmeid auhindu, sealhulgas Cannes'i parima näitleja oma 1960. aasta filmi "Moderato Cantabile" ("Seven Days... Seven Nights") eest. Ta võitis ka Prantsusmaa kõrgeima tähtsusega Cesari näitlejaauhinna 1992. aasta filmi "The Old Lady Who Walked in the Sea" eest.

Prantsusmaa president Emmanuel Macron kinnitas kaastundeavalduses, et Moreau oli vaba hing, kes kehastas tõelist kino ning kes võitles alati paika loksunud normide vastu.

Moreau teiste kuulsate filmide hulka kuulusid näiteks Michelangelo Antonioni "La notte" (1961), Tony Richardsoni "Mademoiselle" (1966) ja Elia Kazani "The Last Tycoon" (1976).

Moreau oli abielus kaks korda: esmalt näitleja, režisööri ja stsenaristiga Jean-Louis Richardiga ja teine kord tuntud Ameerika režissööriga William Friedkiniga ("Vaimude väljaajaja", "Prantsuse sidemees").

Näitlejast jäi maha poeg ning samuti näitleja Jerome Richard.

Allikas: Variety

KOMMENTEERI!