EV100 avafilmi “Seltsimees laps” esilinastus toimub Pärnus


EV100 avafilmi “Seltsimees laps” esilinastus toimub Pärnus
"Seltsimees laps" - kinodes 23. märtsistPriit Grepp/Amrion OÜ

Teisipäeval, 20. märtsil näevad pärnakad kõige esimestena verivärsket Eesti mängufilmi "Seltsimees laps". Erilise sündmuse puhul on linastusel kohal ka filmi tegelased ja tegijad.

Erilinastusel Pärnu Apollo kinos osalevad näitlejad Helena Maria Reisner (Leelo ehk Seltsimees Laps) Tambet Tuisk (isa Feliks), Kadri Adamson (tädi Ida) ja Indrek Taalmaa (onu Artur) ning režissöör Moonika Siimets ja produtsent Riina Sildos. Eriseanss algab 20. märtsil kell 19.

„Sada aastat tagasi loeti Eesti iseseisvusmanifest ette kõigepealt Pärnus, alles siis jõuti Tallinnasse. Ka meie otsustasime kohtumisi oma vaatajatega alustada Pärnust – olgu see meie väike tänukummardus suvepealinnale,” ütles "Seltsimees lapse" produtsent Riina Sildos. Tallinnas esilinastub film alles reedel 23. märtsil.

Moonika Siimetsa esimene täispikk mängufilm põhineb armastatud kirjaniku Leelo Tungla autobiograafilistel romaanidel "Seltsimees laps ja suured inimesed" ning "Samet ja saepuru". Paralleelselt filmiga valmis kirjanikul triloogia viimane osa "Naisekäe puudutus".

Seotud lood:

Film on valminud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.