15 näitlejat, kes vihkavad oma suurimate filmiseeriate rolle


star wars
"Star Wars: Jõud tärkab"Zuma Press

Üks roll ühes suures filmiseerias võib muuta näitleja hetkega ülemaailmselt tuntuks, kuid samas võib muutuda väsitavaks, kui sind nähakse ainult selle ühe karakterina. Asi on veel hullem, siis kui seeria on sama suur nagu näiteks "Star Wars", mis tähendab, et see jääb näitlejaid elu lõpuni kummitama. Teie ees on 15 näitlejat, kes vihkavad oma suurimate filmiseeriate rolle.

Harrison Ford – Han Solo

Alguses on ta kaabakas, kuid aja jooksul saavad vaatajad aru, et tegelikult on Han Solol ka süda. Ta hoolib inimestest isegi nii palju, et hakkab mässajate juhiks. Näitleja Harrison Ford aga püüdis isegi inimesi moosida, et Han Solo surma saaks, mis lõpuks juhtuski saaga VII episoodis "Jõud tärkab".

Fordi jaoks oli aga Han Solo roll imeline võimalus astumaks Hollywoodi kõrgliigasse, kuigi Solo rolli tahtsid omal ajal veel neli näitlejat, aga õnneks läks ajalugu teistmoodi.

Kui Ford poleks 77. aasta "Star Warsi" rolli saanud, siis oleks ta võibolla senini puusepp. 1960-ndate lõpus polnud noor Harrison Ford leidnud endale veel seda ühte suurt rolli. Näitlejakarjäär oli küll juba alanud, aga ta polnud rollidega rahul, sest need olid sageli liiga väiksed ning ei nõudnud temalt isegi dialoogi. Ford õppis selgeks puusepa töö, sest tal oli vaja toetada oma naist ja kahte väikest last. Näitlejatöö ei tasunud sel hetkel end ära. Ta töötas näiteks maailmakuulsa The Doorsi lavatöölisena ning aitas ehitada tuntud Brasiilia muusikule Sergio Mendesile salvestusstuudio.

Ford teenis "Star Wars: Jõud tärkab" eest umbes 35 miljonit dollarit ning paistab, et tal pole mõtet väga Solo rolli pärast viriseda, kuid vaadates, kui suureks "Star Wars" kujunes, siis pole ime, et see kõik ühel hetkel tema jaoks tüütuks muutus.