FOTOALBUM: Retropeo taastulemine! “Sangarid" meenutavad, kuidas pidutsesid 80ndatel VIP-id!


"Sangarite" retropeo fotoalbum
"Sangarite" retropeo fotoalbumFoto: Pressimaterjal, Sangarid

“Sangaritel” on põhjust tähistada! Esimese linastuskuu jooksul on Jaak Kilmi seikluskomöödiat “Sangarid" vaadanud 71 774 kinokülastajat, kes on jätnud piletikassasse 405 910 eurot.

Nende kassanumbritega paigutub film juba linastusperioodi keskel kõigi aegade Eesti linateoste edetabelis samuti Taska Filmi toodetud “Klassikokkutuleku”, “Nimed marmortahvlil" ja “1944” järel neljandale kohale.

Filmi peategelasi kehastavad Märt Pius, Karl-Andreas Kalmet ja Veiko Porkanen, kelle kõrval astuvad üles veel Henrik Kalmet, Ott Sepp, Marika Barabanštšikova, Tõnu Kark, Andres Dvinjaninov, Esko Salminen ja paljud teised.

Seikluskomöödia “Sangarid” põhineb Martin Alguse originaalstsenaariumil, kes aitas kirjutada Eesti publikurekordi löönud “Klassikokkutuleku”. Lavastajaks on Jaak Kilmi, keda kinokülastaja teab kui “Disko ja tuumasõda” ja “Sigade revolutsioon” režissööri. Filmi operaator on Aigars Sērmukšs, kunstnik Katrin Sipelgas, kostüümikunstnik Anu Lensment ja monteerija Tambet Tasuja.

Vaata "Sangarite" fotoalbumit, mis tuletab meelde, kuidas käisid peod 80ndatel ja kuidas pääsesid sisse tollased VIP-id!