Nädala filmi- ja seriaalisoovitused: Amazoni film CIA piinamisraportist ja Apple'i kosmosedraama "For All Mankind"


Nädala filmi- ja seriaalisoovitused: Amazoni film CIA piinamisraportist ja Apple'i kosmosedraama "For All Mankind"
"The Report" - praegu Amazon Prime Videos. Ekraanitõmmis

Kui kasutad kodus filmide ja seriaalide vaatamiseks Netflixi, Amazon Prime Videot, Apple TV+, Elisa, Telia või Go3 (endine TVPlay Premium) teenuseid, siis panime sinu jaoks kokku nädala filmi- ja seriaalisoovitused. Heida pilk peale!

Kui oled Elisa kasutaja


1. ”Johannes Pääsukese tõeline elu”

Uue filmina leiab Elisa videolaenutusest Eesti filmi ”Johannes Pääsukese tõeline elu”. Hardi Volmeri mängufilm jutustab seiklusliku ja romantilise loo Eesti esimesest filmitegijast Johannes Pääsukesest (Ott Sepp) läbi tema müstilise uurimisretke Setumaale. Koos hea sõbra Volteriga (Märt Avandi) veedab lennuka jutuga elukunstnik Pääsuke 1912. aasta palaval suvel ühe uskumatu nädala Setumaal. Sellesse mahub naeru, nuttu, napsu, romantikat ja kõike muud, mis käib kaasas ühe 21-aastase tuulepeaga, kel kombeks esmalt tegutseda ja alles seejärel mõelda. Arhiivis on sellest retkest säilinud kõigest 7 minutit materjali, aga mis toimus veel siis, kui kaamera ei käinud?

2. ”Pariisi keiser”

Teine uus tulija Elisa Elamuse videolaenutuse kaustas on seikluslik ajaloofilm ”Pariisi keiser”. On Napoleon Bonaparte'i aeg. Eugène-François Vidocq on julm, kartmatu, kaval ja erakordselt andekas kurjategija, kes varastab, tapab ja röövib Pariisi pimedatel tänavatel. Et ta on ka väga sarmikas, keerleb tema ümber lakkamatult tolle aja kõige hurmavamaid kaunitare. Vidocqi ei takista isegi kõige paksemad vanglamüürid. Kaval põgenemisplaan aitab tal pääseda Prantsusmaa kõige rangema valvega vanglast. See kõik teeb temast allilmaautoriteedi, mistõttu hulk ohtlikke kurjategijaid liitub, et talle vastu hakata. Pärast edukat põgenemist hakkab Vidocq kaupmeheks, et end maskeerida, kuid kliendid saavad peagi aru, et ta pole keegi muu kui kuulus vanglapõgenik. Nad süüdistavad teda väljamõeldud kuriteos ja annavad ta sandarmitele üles.

Eugène-François Vidocqi põnev elu oli filmi ja elulooromaani vääriline. Tema isiksus andis inspiratsiooni niisugustele kirjandusklassikutele nagu Victor Hugo, Honoré de Balzac ja Edgar Allan Poe.

3. ”Eia jõulud Tondikakul”

3) Elisa Huubist leiab südamliku koguperefilmi ”Eia jõulud Tondikakul”. Tegu on seiklusrikka jõulufilmiga 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks ürgse loodusega salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Eia ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, kokku viima kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust.

4. ”Rusikas”

Kvaliteetsete Skandinaavia põnevussarjade fännidele on Elisa Huubis vaatamiseks üleval Elisa originaalsarja ”Rusikas” terve hooaeg! Sari räägib Külma sõja aegsest Soomest ja seal tegutsevatest agentidest. Seda ajal, mil nii CIA kui KGB soovivad kontrollida, kes saab Soome järgmiseks presidendiks. Sisust lähemalt: 1955. aasta suvel intensiivistub Külm sõda Helsingis. Nii Nõukogude Liit kui USA suurendavad oma luuretegevust, kuna mõlemad kardavad, et Soome asub vastaspoolele seoses lähenevate presidendivalimistega. CIA toetab Karl-August Fagerholmi ja KGB Urho Kekkoneni, aga kes on Soome poolt?