Nädala filmi- ja seriaalisoovitused: Charles Mansonit saab praegu näha nii Tarantino filmis kui ka Netflixi seriaalis


Nädala filmi- ja seriaalisoovitused: Charles Mansonit saab praegu näha nii Tarantino filmis kui ka Netflixi seriaalis
Damon Herriman kehastab Mansonit nii "Mindhunter" 2. hooajas kui ka Tarantino uues filmis.Ekraanitõmmis

Kui kasutad kodus filmide ja seriaalide vaatamiseks Netflixi, Amazon Prime Videot, Elisa, Telia või TVPlay Premiumi teenuseid, siis panime sinu jaoks kokku nädala filmi- ja seriaalisoovitused. Heida pilk peale!

Kui oled Elisa kasutaja


1. "Mehed"

Eksklusiivselt ainult Elisa Elamuse videolaenutusest saab nüüd nautida tuliuut Eesti komöödiat “Mehed”! Filmis löövad lisaks peaosalistele Tiit Sukale, Margus Pranglile ning Veikko Täärile kaasa veel paljud teised tuntud eesti näitlejad nagu Andrus Vaarik, Piret Laurimaa, Mihkel Vendel, Tõnis Niinemets, Ursula Ratasepp-Oja, Carmen Mikiver, Eva Püssa ja paljud teised.

Kolm sõpra – Tiit, Margus ja Veikko otsustavad ühel päeval sõita koos Tallinnast kaugele Harakasaarele, sest Veikkol vajab seal lahendamist üks probleem. Tiit, kes pole sellisest maalapist varem kuulnudki, otsustab põgenemisega üles näidata mässumeelsust, sest noor lavastaja sunnib teda Draamateatris 40-selt Romeot mängima. Margus omakorda on tüdinenud turvalise pereelu rutiinist, milles pole enam midagi, mis erutaks või üllataks. Nii algabki kolme mehe sekeldusterikas teekond läbi kauni suvise Lääne-Eesti. Omamoodi päästemissioonina alanud retkest saab südamlik seiklus, mis toob eneseiroonia kaitsekihi alt välja kõik selle, millega salamisi ligi hiiliv keskiga mehed täitnud on. Kuna jagatud mure olevat pool muret, siis läheb teel olles suuremaks jagamiseks.

2. "Miks me tahame luua?”

Videolaenutusest leiab uute filmide kaustast ka huvitava dokumentaalfilmi nimega “Miks me tahame luua?”. Saksa filmitegija Hermann Vaske käis 30 aastat maailmas ringi, kaamera näpus, ja küsis kuulsatelt loojatelt üheainsa küsimuse: „Miks nad tahavad midagi luua?“. Nagu arvata, saab režissöör nii palju erinevaid vastuseid kui on erinevaid isiksusi. Tema 50 intervjueeritavat, sh David Bowie, Ai Weiwei, Björk, Wim Wenders, Philippe Stark, Yoko Ono, David Lynch, Nobuyoshi Araki, Quentin Tarantino, Bono, Nick Cave, Stephen Hawking, Dalai Lama, Marina Abramović, Vivienne Westwood, Takeshi Kitano ja paljud teised, olid sellele pealtnäha naiivsele ja rumalale küsimusele vastates raskustes. Kuid tõepoolest – kui Einstein tahtis teada, miks Jumal lõi maailma, siis võime julgelt arutleda, mis vägi sunnib inimesi midagi looma.

3. "Vanad võrukaelad"

Film “Vanad võrukaelad” on lugu kolmest vanemast härrasmehest, kes on olnud sõbrad juba väga pikka aega, kuigi nende iseloomud on vägagi erinevad. Tegu on meeleoluka komöödiaga, mis on mugandatud raamatukaupluste fenomenist – kokku on seda raamatut müüdud üks miljon eksemplari ainuüksi Prantsusmaal ning see on tõlgitud kuude keelde. Lapsepõlvesõbrad Pierrot, Mimile ja Antoine on kõik loomuselt agarad, isepäised ja jonnakad. Enne kui Antoine’i naine teise ilma suundus, jättis ta mehele paljastusi täis hüvastijätukirja . Vihast sõgedana haarab Antoine oma vintpüssi, lonkab autosse ja suundub Toscana poole: kättemaksuks pole kunagi liiga hilja! Pierre ja Mimine üritavad igati takistada teda tegemast oma elu suurimat prohmakat ning kihutavad talle teise autoga järele. Neid aitab ka Sophie, Antoine’i viimase peal rase lapselaps, kes on oma vanaemalt pärinud armasa ekstsentrilisuse.