NÄDALA FILMISOOVITUS: punkarid neonatside vastu õuduspõnevikus "Green Room"


NÄDALA FILMISOOVITUS: punkarid neonatside vastu õuduspõnevikus "Green Room"
"Green Room"Forum Cinemas AS

Jeremy Saulnieri "Green Room" jõuab 13. mail Eesti kinodesse. Film on alla 16-aastastele keelatud ja seda põhjusega, sest õuduspõnevikus langevad tegelased nagu haavalehed, verd voolab ojadena ja pinge praksumist on näha sama hästi kui südasuviste tormide ajal äikest.

Jeremy Saulnier ei ole žanrifilmide vallas kogenematu tegija. Režissööri eelmine film "Blue Ruin" valmis rahvarahastuskampaania Kickstarteri abiga ning jõudis isegi Cannes'i filmifestivalile. Saulnieri firmamärgiks on inimeste poolt täide viidud reaalse elu õudused. Tema filmides ei ole koletisi, aga tema tegelased on neile tihtipeale äravahetamiseni sarnased. See on ka põhjus, miks režissööri uus film "Green Room" valiti HÕFF-i põhiprogrammi. Haapsalu Õudus - ja Fantaasiafilmide festival on alati väärtustanud õudusfilme, mis kompavad piire ning "Green Room" on üks nendest.

Loo keskmes on üks vaesuses virelev punkbänd, kes otsustab raha nimel esineda pärapõrgus asuvas neonatside klubis. See osutub saatuslikuks veaks, sest neil ei lubata enam klubis nähtu tõttu lahkuda. Nad võivad seda teha, aga kohe kindlasti mitte omal vabal tahtel.

Filmi peaosades on Imogen Boots ("Need for Speed: Kiirusevajadus") ja Anton Yelchin ("Õuduste öö", "Terminaator: Lunastus"), kuid tegelik staar on oma karjääri jooksul esimest korda nii painajalikult esinev Patrick Stewart. Ta on eelkõige tuntud kui professor X "X-Meeste" seerias ja kapten Jean-Luc Picard ("Star Trek"). "Green Roomis" astub ta rambivalgusesse esmapilgul täiesti ohutu vanamehe Darcy'na, aga neonatside ja nende klubi juhina on ta hirmuäratavalt vägivaldne. See ei väljendu tema tegudes, vaid organiseerimisvõimes. Darcy jagab käske ning kõik kuuletuvad. Ta teab täpselt, mis uksi sulgeda ja mis asitõendeid peita, kui avastab, et klubis esinenud punkbänd keeldub pärast kohutavate sündmuste tunnistamist lahkumast. Bändiliikmed kardavad lahkuda neile mõeldud green roomi "turvaliste" seinte vahelt, sest maheda häälega Darcy kõlab ukse tagant neid välja meelitades kõike muud kui usaldusväärsena.

Seotud lood:

Edasi kulgeb film nii pöörase tempoga, et vahel on raske toimuvat uskuda. Tegelastel pole isegi aega maha istuda ja kaotuste üle nutta, sest neonatsid piiluvad neid kogu aeg ukse vahelt. See on nende maja ja võõraid sealt elusana välja ei lasta.

"Green Room" raputab läbi ja teeb seda väga meeldejäävalt eriti pimedas kinosaalis.