Nädalavahetuse filmi- ja seriaalisoovitused: mida vaadata ja kust?


The Boys (2019)
"The Boys" (2019) - praegu Amazon Prime Videos.Foto: Jan Thijs, Capital Pictures/Scanpix

Kui kasutad kodus filmide ja seriaalide vaatamiseks Netflixi, Amazon Prime Videot, Elisa, Telia või TVPlay Premium teenuseid, siis panime sinu jaoks kokku nädalavahetuse filmi- ja seriaalisoovitused. Heida pilk peale!

Kui oled Elisa kasutaja

1. "Greta"

Elisa videolaenutuse uute filmide kaustast leiab nüüd põnevusdraama “Greta”. New Yorgis läbi lüüa üritav armas ja naiivne noor naine Frances (Chloë Grace Moretz) viib metroost leitud käekoti otsekohe selle omanikule tagasi. Omanik Greta (Isabelle Huppert) on ekstsentriline prantslannast klaveriõpetaja, kes armastab klassikalist muusikat ja on piinavalt üksildane. Hiljuti ema kaotanud Frances saab lesest Gretaga üsna ruttu lähedaseks. Neist saavad peatselt sõbrad, kuid Greta emalik võlu hakkab kaduma ja muutub hoopis häirivaks, kui Frances avastab, et Greta elus pole miski selline, nagu näib.

2. "Hundid ja lambad: suur sigadus”

Teine uus tulija Elisa videolaenutuses on eestikeelne kogupere animafilm “Hundid ja lambad: suur sigadus”. Mõnus vaatamine pikkadel suvevaheaja päevadel, kui päike õues kõrvetam hakkab. Film näitab lammaste ja huntide küla põnevat elu. Külas valitseb kord ja rahu kuni saabuvad kaks ootamatut külalist – polaarrebane ja pisike utt. Keegi ei oska arvatagi, et nendega kaasneb surmaoht. Ühendatud hõimu uus juht Hall peab nüüd veenma lambaid ja hunte, et koos töötades on võimalik ükskõik kui suurest probleemist või tõsisest olukorrast võitu saada, sest ühtsuses peitubki jõud!

3. "Detektiiv Anna"

Seriaalimaailma on lisandunud uue seriaali “Detektiiv Anna” esimesed osad. Loo keskpunktiks on väikeses Zadonski nimelises linnakeses elav noor neiu Anna Mironova. Juba lapsepõlvest saadik oli Anna õnnistatud terava mõistuse ning tundlikkusega. Ristpistele eelistab ta kihutada kummalise jalgrattaga, kanda laiasid kottpükse, jõudes moest ette, ning öelda oma mõtteid julgelt välja. Ühtäkki saabub ühel päeval Peterburist provintsilinna uurija Jakov Štolman, et uurida salapäraste kuritegude seeriat. Olles terava mõistusega, tähelepanelik ja pragmaatiline, järgib ta loogikat ning usaldab vaid fakte. Tervet linna hirmu all hoidvate salapäraste mõrvarite tagaajamine seob omavahel kahe teineteisest niivõrd erineva peategelase saatused. Igatahes kütkestab ambitsioonikat pealinnauurijat provintsineiu Anna võime näha teistele nähtamatut ja ennustada tulevikku.