Pea meeles: 15 uut filmi, millest sa tõenäoliselt midagi ei teadnud

 (1)
Pea meeles: 15 uut filmi, millest sa tõenäoliselt midagi ei teadnud
"Terminaator 2: Kohtupäev 3D"Facebook / @terminator2

Ühe aasta jooksul linastub niivõrd palju filme, et lausa võimatu on kõikidel silma peal hoida. Eredamalt paistavad välja muidugi need, millel on teistega võrreldes suurem reklaamikampaania, kuid see ei tähenda, et need mida vähe reklaamitakse, oleksid teistest kuidagi halvemad. Paljud filmi ei jõua ka näiteks Eesti kinolevisse ja kui ise neid üles ei otsi, siis jäävadki tähelepanuta. Need 15 peagi linastuvat filmi väärivad sajaprotsendiliselt iga filmifänni tähelepanu. Nende hulgas võivad olla ka need, millest oled juba kuulnud, aga loodan siiralt, et igaüks leiab siit vähemalt ühe filmi, mille linastusaeg läheks kohe ka kalendrisse kirja.

1. "The Bad Batch"

Jim Carrey ja Keanu Reeves'i uus film “The Bad Batch" linastus esmakordselt Veneetsia filmifestivalil ja kuigi film meie kinodes tõenäoliselt ei linastu, paistab see ikkagi olevat piisavalt veider ja kummaline, et see kohustuslikku vaatamisjärjekorda panna. Texase kannibalide kommuunis lahti hargnev armastuslugu režissöörilt Ana Lily Amirpour ("Tüdruk läheb öösel üksi koju") ei saa olla halb, vaid pigem veidralt hea.

Filmi peaosas on Suki Waterhouse ning kõrvalosades Jason Momoa, Giovanni Ribisi, Yolonda Ross, Diego Luna ja juba mainitud Jim Carrey ja Keanu Reeves.

Seotud lood:

"The Bad Batch" linastub USA-s 23. juunil. Eesti linastusaeg pole teada.

2. "Toorelt" ("Raw")

Toronto filmifestivalil esilinastunud õudusilm "Toorelt", milles taimetoitlasena elanud naine hakkab kannibaliks, kõige verisemad stseenid mõjusid nii rängalt, et mitmed vaatajad minestasid ning neile kutsuti lausa kiirabi. Kõige verisemad stseenid on loodud nii reaalselt, et õrnema närvikavaga filmifännid peaksid "Toorelt" vahele jätma.

Prantsuse režissööri Julia Ducournau õudushitt taimetoitlasest veterinaartudengist, keda sunnitakse rebaste ristimispeol toorest liha sööma ning mille maitse saab neiu üle võimust. Viimase aasta üks sensatsioonilisemaid mängufilme on pannud vaatajad nii vaimselt kui ka füsioloogiliselt proovile alates selle esilinastusest 2016. a Cannes’i filmifestivalil.

"Toorelt" linastub Eestis Haapsalu Õudus - ja Fantaasiafilmide Festivalil reedel, 28. aprillil.

Vaata lisaks:10 rõvedat filmi, mis panid inimesed kinodest põgenema

3. "It Comes At Night"

Filmiga "Krisha" areenile tõusnud režissöör Trey Edward Shults järgmiseks projektiks kujunes õudusfilm "It Comes at Night", mille kohta pole palju teada, sest linastub USA-s 9. juunil. Seni ainuke väga hea treiler annab mõista, et tulemas on midagi erilist.

Lugu räägib maailmast, mis on sattunud ebaloomuliku ohu terrori alla. Pereisa üritab oma naist ja poega kaitsta, muutes nende maja reeglite abil kindluseks, kuhu väljas inimesi ohustav õudus ei pääse. See kõik pannakse proovile, kui nende ukse taha satub noor pere, kes vajab nende abi.

"It Comes At Night" linastub USA-s 9. juunil. Eesti linastusaeg pole teada.

4. "Päästik põhja" ("Free Fire")

Alati uuendusliku lähenemisega kultus-režissöör Ben Wheatley (High Rise, Kill List) toob vaatajate ette kurdistavast kuulirahest laetud stiilse ja rajult humoorika krimi-thrilleri, mille süžeeline ülesehitus, või õigemini selle puudumine, ei sarnane ühegi teise žanrikaaslasega. Wheatly sõnul sai ta filmi ainese jaoks inspiratsiooni üht FBI Miami juhtumiraportit lugedes.

Lugu räägib relvatehingust 1970. aastal ühes Bostoni mahajäetud laohoones. Kaks IRA liiget Chris (Cillian Murphy, Inception) ja Frank (Michael Smiley, Kill List) ilmuvad kohale suure veokiga, et osta relvi Vernonilt (Sharlto Copley, District 9), emotsionaalselt ebastabiilselt Rodeesia ettevõtjalt, kel ärritav komme alatasa enesekeskseid relvakaubanduse teemalisi õpetlikke sõnamänge pilduda. Verniga kaasas on tema nutikas äripartner Martin (Babou Ceesay, Eye In The Sky) ning Ameerika poolne vahendaja Ord (Armie Hammer, The Man From U.N.C.L.E.), kes on oma eriala kohta üllatavalt sõbralik mees. Kogu Iirlaste kaubatehingu on aga korraldanud salapärane naine Justine (Brie Larson; Kong: Skull Island), keda alahindavad kõik asjaosalised. Mõistagi ei kulge tehing sugugi plaanipäraselt, sest asjameeste hiljutised eraelulised seigad ruineerivad ärisuhted ja koos isiklike solvangutega hakkavad peagi lendama ka tinavalangud. Kes on kelle poolt ja kelle huvisid on rikutud, tuleb terasel vaatajal endal välja nuputada.

Suurepärase dialoogi ja üdini cooli hoiakuga linaloo stsenaariumi kirjutas lavastaja Ben Wheatley kahasse oma abikaasa Amy Jumpiga (Kill List, High-Rise). NB! Executive produtsendina hoidis filmi valmimisel silma peal vanameister Martin Scorsese (Wolf of Wall Street) isiklikult.

"Päästik põhja" linastub HÕFF-il juba reedel, 28. aprillil.

"Päästik põhja" linastub Forum Cinemas kinodes 5. mail.

5. "A Ghost Story"

David Lowery viies täispikk film näitab taaskord, kuidas üks indie-filmide režissöör võib vabalt liikuda väikeste ja suurte filmide vahel ilma et kaotaks seejuures oma stiili ja nägemuse. Terrence Malicku ("Vojage of Time") filosoofilistest, unenäolistest ja seeläbi meisterlikest filmidest inspireeeritud "Ain't Them Bodies Saints" oli Lowery jaoks film, mis avas talle Hollywoodi uksed. 2016. aastal linastus tema käe all valminud Disney "Minu sõber lohe" ("Pete's Dragon"), mis oli Disney filmidele omaselt lastesõbralik, aga ka nostalgiahõnguline neile, kes mäletavad veel Miki-Hiire stuudio klassikalisi filme.

Lowery karjääri järgmiseks etapiks ei kujunenud veel üks suurema eelarvega teos, vaid hoopis väike indie-film "A Ghost Story", mille peaosades on sarnaselt draamale "Ain't Them Bodies Saints" jälle Casey Affleck ja Rooney Mara.

"A Ghost Story" võib tunduda tobe ja lausa naeruväärne, sest lugu räägib meest leinavast naisest, keda külastab valge linaga kaetud mehe vaim. Filmi esimene treiler maalib aga nii liigutava, melanhoolse ja ilusa pildi kahe inimese katkenud suhtest, et valge linaga kaetud kummitus muutub selle väga loomulikuks osaks.

"A Ghost Story" linastub USA-s 7. juulil. Eesti linastusaeg pole teada.

6. "Kadunud Linn Z" ("The Lost City of Z")

The Lost City of Z" põhineb David Granni raamatul "The Lost City of Z: A Tale of Deadly Obsession in the Amazon", mis omakorda põhineb tõsielulistel sündmustel Percy Fawcettist, kes otsis Amazonase džunglis taga müütilist linna Z ning kadus seda tehes 1925. aastal koos oma pojaga.

Osades: Charlie Hunnam, Robert Pattinson, Sienna Miller, Tom Holland ja Angus Macfadyen.

"Kadunud linn Z" linastub Forum Cinemas kinodes 2. juunil.

Vaata lisaks: Need 10 raamatul põhinevat filmi peaksid olema sinu jaoks sel aastal kohustuslikud.

7. "Tüdruk ja koletis" ("Colossal")

Hispaania lavastaja Nacho Vigalondo on kultusrežissöör, kellest teavad vähesed: tema käe valmisid ulmefilmid "TimeCrimes" ja "Extraterrestrial" ning Elijah Woodi õudusfilm "Open Windows". Vigalondo karjääri esimesed kaks filmi väänasid ulmežanri piire, olles ühteaegu tõsised, humoorikad ja uuenduslikud ning samas hoides kätt peal sellel, mis teeb ulmefimid nauditavaks: tulnukad ja ajas rändamine. Režissööri uusim film "Tüdruk ja koletis" võtab ette koletisefilmid nagu "Godzilla", "Vaikse ookeani võitlus" ("Pacific Rim") ning lugematud kaiju žanri esindajad ning annab neile täiesti uue pöörde.

Kui töötu neiu Gloria (filmi “Hüljatud” eest Oscari võitnud Anne Hathaway) poiss-sõber ta korterist välja viskab, on ta sunnitud New Yorgi eluga hüvasti jätma ja kodulinna tagasi kolima.

Kuuldes uudiseid Lõuna-Koreas Souli hävitavast hiiglaslikust olendist, mõistab Gloria tasapisi, et ta on selle kaugel toimuva fenomeniga mingil moel seotud. Kui sündmused üha pöörasemaks muutuvad, peab Gloria tuvastama, miks tema näiliselt tähtsusetu eksistents maailma saatusele nii tohutut mõju avaldab.

"Tüdruk ja koletis" linastub Forum Cinemas kinodes 28. aprillil.