Tänavuse aasta parimad filmiTREILERID: "Suitsiidisalk", "Logan" ja palju muud!


Tänavuse aasta parimad filmiTREILERID: "Suitsiidisalk", "Logan" ja palju muud!
"Alien: Covenant"Ekraanitõmmis

Kuidas me saaksime ilma treileriteta? Need filmi lühikatkenditest koosnevad reklaamklipid meelitavad meid kinno, kuid võivad näidata ka liiga palju ära või peletavad hoopis filmi juurest eemale. Need 20 treilerit on aasta parimad väga erinevatel põhjustel, kuid need kõik teevad ühte asja hästi: näitavad, et treilerite loomine on kohe kindlasti omaette kunst.

1. "Suitsiidisalk"

"Suitsiidisalk" võeti väga halvasti kriitikute seas vastu, kuid film teenis rahva tähelepanu ning jõudis ka aasta edukaimate filmide hulka. Kui filmi kohta liiguvad väga erinevad arvamused, siis treilerite kohta saab öelda ainult üht: need reklaamisid filmi suurepäraselt.

Loe ka arvustust. Madis Vohu, Rasmus Rammo ja Ralf Sauter.

Seotud lood:

2. "Don't Breathe"

Käesolev aasta on olnud õudusfilmide poolest suhteliselt hea. Kinopublikut on hirmutanud näiteks "Kurja kutsumine 2", "Tuled surnuks", "Patupuhastus: Valimisaasta" ja "Green Room". Nüüd lisandub veel ootamatult huvitava lähenemisega ("Don't Breathe"), mis on 2013. aasta "Kurjad hinged" ("Evil Dead") uusversiooni režissööri Fede Alvarezi teine täispikk mängufilm. Lavastaja teeb endiselt suurepäraseid karjäärivalikuid, sest madala eelarvega loodud õudusfilmid on praegu kõige suuremad kassahitid. Filmi eelarve oli 9.9 miljonit dollarit, kuid tagasi teenis 153.2 miljonit dollarit.

3. "Logan"

Hugh Jackman on kehastunud Loganiks ehk Wolverine'iks 16 aasta jooksul juba üheksas "X-Meeste" filmis. Ta on üles astunud seni kahes ainult Wolverine'ile pühenduvas filmis, mis saab lisa juba märtsis, kui linastub "Logan". Treileri taustal kõlab Johnny Cashi versioon Nine Inch Nailsi loost "Hurt" ning see sobib lootusetust täis kõrbemaailma taustale ideaalselt.

4. "Alien: Covenant"

"Alien: Covenant" on järg 2012. aasta ulmefilmile "Prometheus", mis omakorda oli eellugu 1979. aasta kultusfilmile "Tulnukas". Kõik mainitud filmid lavastas Ridley Scott, kelle uusimas filmis satuvad taaskord konflikti tugevad naiskangelased ja iidsed õudused kosmose sügavikust.

5. "Dunkirk"

"Dunkirk" viib vaatajad 21. juulil 1940. aasta Prantsusmaale, kui Briti, Prantsuse ja Belgia sõdurid olid Dunkerque'i sadamas ja rannapiirkonnas saksa vägede poolt ümber piiratud ja liitlasvägede abist ära lõigatud.

6. "Taskunoamees"

"Taskunoamees on värskendav vaatamine kõikide Hollywoodi üle leierdatud superkangelaste ja teiste ala- ja üledramatiseeritud teoste vahele. "Taskunoamees" on tehtud vaataja jaoks. Filmis jagub kõvasti peerunalju, mis ei lakka olemast naljakad ja üllatavad, samuti jagub põnevust, absurdi, irooniat, ja mis kõige tähtsam – suurem osa ajast on ekraanil vaid kaks tegelast!

Loe ka arvustust.

7. "Rogue One: Tähesõdade lugu"

"Star Warsi" masin on korralikult tööle saadud. Vähe teistmoodi ülesehitatud loo ja valdavalt tundmatute tegelastega "Rogue One" tõestab viimastelegi skeptikutele, et mullune "Jõud tärkab" polnud mingi juhuslik õnnestumine, mis vaid varasemast armsaks saanud karakterite ja nigelate eellugude arvelt hea mulje jättis.

Loe ka arvustust.

8. "Ahvide planeedi sõda"

Kui "Ahvide planeedi sünd" 5 aastat tagasi 1968. aastal alguse saanud "Ahvide planeedi" seeria uusversioonina linastus, ei osanud keegi arvata, et uuest filmist alguse saanud seeria hakkab Hollywoodile näitama, kuidas vanu klassikaid peaks taaaskäivitama. Esimesele filmile järgnes kõrgelt hinnatud "Ahvide planeedi koidik" ning suvel lisandub tõenäoliselt triloogia finaal "Ahvide planeedi sõda" ("War for the Planet of the Apes").

Vaata ka täispikka treilerit:

9. "Trainspotting 2"

Danny Boyle'i ja Ewan McGregori karjääridele täistuurid peal löönud briti kultusfilm "Trainspotting" saabki pärast 20 aastat endale järje. Kõik algupärased näitlejad naasevad oma ikoonilistesse rollidesse ning tagasi on ka režissöör Danny Boyle.

10. "Voyage of Time"

"Voyage of Time" on pühendus meie universumi minevikule, olevikule ja tulevikule. Brad Pitti ja Cate Blanchetti häälte saatel viib Terrence Malick meid enneolematule kosmilisele rännakule, kus näeme tähtede ja galaktikate sündi ning muidugi ka Maa esimeste asukate teket.