TREILER | Jäämees Ötzi mõrvast valmis ajalooline kättemaksufilm "Iceman"


1991. aastal Ötztali Alpidest leitud 5300 aastat tagasi hukkunud mehe surnukehas polnud esialgu midagi kummalist peale selle, et see oli üks vanemaid nii hästi säilinud Euroopast leitud muumia. Kui seda hiljem täpsemalt uuriti, selgus hoopis, et Ötzi tapeti. Miks ta tapeti ja kes oli selles süüdi? Seda ei saa me enam kunagi teada, aga see pole filmitegijaid kunagi takistanud, sest hiljuti valmis film, mis kujutab ühte versiooni Ötzi elust.

2017. aastal Locarno filmifestivalil linastunud "Iceman" ("Der Mann aus dem Eis") räägibki loo Ötzi, kes filmis kannab nime Kelab, surma põhjustest. Lisaks saame teada, miks oli ta surma hetkel mägedes. Nimelt suundus pronksiajal elanud mees rännakule, et leida need, kes tapsid tema perekonna. Vähemalt nii kujutab seda "Iceman", mis jõudis USA kinolevisse alles käesoleva aasta märtsis.

Filmi on hästi vastu võtnud ka kriitikud, kelle koondhinnang on Rotten Tomatoes keskkonnas 86%. IMDb kasutajad andsid filmile 6.3 punkti, aga hinnanguid on kokku kõigest 952.

Filmis lööb kaasa ka legendaarne Franco Nero ("Django", "Django Strikes Again", "Force 10 from Navarone", "Enter the Ninja", "John Wick: Chapter 2"), kuigi tema kanda on üsna väike roll. Peaosalist Kelabit kehastav Jürgen Vogel on aga üks kõige edukamaid saksa näitlejaid.

Seotud lood:

Tegelased kõnelevad filmis ammu välja surnud reedi keeles ning filmil pole ka subtiitreid, mis tähendab, et vaatajal polegi loo mõistmiseks tõlget vaja.

2017. aastal ilmunud treiler: