TREILER | Rahvusvaheliselt menuka animasarja „Fiksikud’’ täispikk film peagi Eesti kinodes


Fiksikud on väikesed heatahtlikud mehikesed, kes elavad kodumasinates ja seadmetes.

Fiksikud hoolitsevad seadmete eest, puhastavad, määrivad ja kui vaja, ka remondivad. Aga inimesed ei tea nende olemasolekust. Nad arvavad, et kui midagi rikki läheb ja siis heast peast jälle tööle hakkab, siis nii lihtsalt on. Niisama ei juhtu aga midagi, fiksikud parandavad kõik ära.

Kust fiksikud tulevad? Kui mingi asi on hästi tehtud, siis öeldakse, et see on hingega tehtud. Vanadel aegadel jätsid väärt meistrid oma seadmetesse osakese oma hingest. Nendest osakestest sündisidki väiksed meistrimehed - fiksikud. Tänapäeval valmivad kõik asjad tehastes, mitte meistrite käe all, seega pole neis enam tükikest meistri hingest. Nüüd peavad fiksikud ise peresid looma, lapsi kasvatama ja neid harima, et neist saaks osavad ja tublid meistrimehed.

Kui töö tehtud ja fiksikud tulemusega rahul, hüüavad nad «Tadaa!» ja näitavad kolme näppu. Miks nad seda teevad? Väga lihtne. «Tadaa!» on fiksikute võiduhüüd. Kolm sõrme tähistavad aga kolme sammu, mida tuleb probleemi lahendamiseks teha. Esiteks - tuleb leida rike, teiseks - selle põhjus, kolmandaks - rike kõrvaldada. Tuvasta, nuputa ja paranda!

Fiksikud varjavad end inimeste eest. Nad kardavad, et muidu nabivad inimesed nad kinni ja kohtlevad neid lemmikloomadena. Või siis viivad hoopis laborisse, kus hakkavad neid mikroskoobi all uurima ja neid katsejänestena kasutama. Lisaks võivad nad siis otsustavad, et ei peagi enam kodumasinate eest hoolt kandma, sest fikskikud teevad nende eest kogu töö ära. Paraku ei suudaks fiksikud üksinda seda suurt tööd ära teha.

Seotud lood:

Seepärast teevad fiksikud väga targalt, et varjavad end inimeste eest. Kuid vahest õnnestub mõnel professoril või lapsel, kes oskab saladust hoida, neid siiski näha ja isegi sõbraks saada.

Just ühest sellisest sõprusest ja usinast fiksikute meeskonnast räägibki lõbus animafilm „Fiksikud: Suur saladus“, mis linastub Eesti kinodes alates 2. veebruarist.