10 võtetel juhtunud apsakat, mis muutsid filmid hoopis paremaks

 (4)
THE GODFATHER
"Ristiisa" ("The Godfather", 1972) Foto: PARAMOUNT PICTURES, Ronald Grant Archive / Mary Evans/Scanpix

Vahel võib kuulda erinevaid lugusid võtteplatsil juhtunud apsakatest. Nagu eluski, on filmi valmimise juures keeruline kõike kontrollida. Siiski võib vahel õnneks minna ja need apsud võivad filmi hoopis paremaks muuta. Teie ees on 10 võtetel juhtunud apsakat, mis muutsid filmid hoopis paremaks.


"Olles John Malkovich" - "Hei, Malkovich! Mõtle kiiresti!"

Spike Jonze muljetavaldavas filmis "Olles John Malkovich" ("Being John Malkovich") on vähe stseene, mis vajavad seletust. John Cusack avastab salajase tunneli, mis võimaldab sissekäigu üle maailma tuntud näitleja John Malkovichi pähe. Nii avaneb sisenejale võimalus olla Malkovich ja nautida asju, mida talle igapäevaselt meeldib teha.

Ühes stseenis näeb Malkovich seda tunnelit ja läheb endast välja. Ta hakkab mööda maanteed kõndima. Temast möödub auto, sealt visatakse talle õllepurgiga vastu pead. Viskaja karjub samal ajal: "Hei, Malkovich! Mõtle kiiresti!".

Selle loo taga on üks huvitav juhtum. Nimelt oli võtteplatsile salaja õlut toodud ja üks näitlejatest oli filmimise ajaks ennast täiesti purju joonud. Õllepurgi viskamisega näitas ta välja oma vaenulikkust Malkovichi vastu. Malkovich andis hiljem teada, et õllepurgi viskaja oli tegelikult John Cusacki kirjutamispartner ja üks paljudest, kes tahtsid õhtul hilja toimunud võtte jaoks proovida pooleldi täis purki vastu Malkovichi pead loopida. See õnnestus tal juba esimesel korral.