Algas dokumentaalfilmi "Kristus elab Siberis" ülevenemaaline kinolevi


Algas dokumentaalfilmi "Kristus elab Siberis" ülevenemaaline kinolevi
"Kristus elab Siberis"

Alates reedest, 29. juulist jõudis film Krasnojarski linna publikuni, Moskva seansid algavad 8. augustil Dokumentaalfilmide Keskuses. Filmi levitaja Reflexion Films’i sõnul linastub film umbes 20-s linnas üle Venemaa, Tšeljabinskist – Vladivostokini kuni novembri lõpuni.

Alates reedest, 29. juulist jõudis film Krasnojarski linna publikuni, Moskva seansid algavad 8. augustil Dokumentaalfilmide Keskuses. Filmi levitaja Reflexion Films’i sõnul linastub film umbes 20-s linnas üle Venemaa, Tšeljabinskist – Vladivostokini kuni novembri lõpuni. "Kristus elab Siberis" linastus Venemaal eelnevalt ARTDOCFEST-i põhivõistlusprogrammis Moskvas, kus ta pälvis suure huvi just teistsuguse lähenemise pärast. Eesti dokumentaalfilmi jõudmine arthouse kinolevisse Venemaal on väga harukordne.

Film "Kristus elab Siberis" jutustab loo Danialist, Mariamist ja Zaurist, kes elavad koos oma ema Sveta ja isa Magomediga Peterburis. Ühel päeval võtab ema oma kolm last kaasa ja kolib kaugele Siberisse vissarionlaste kommuuni. Tegemist on maailma suurima tsivilisatsioonist irdunud ususektiga, mis on koondunud oma õpetaja Vissarioni, uuestisündinud Jeesus Kristuse ümber. Aasta pärast abiellub laste ema vissarionlasest kellalööja Dmitriga, kellest saab laste kasuisa. Tänaseks on Daniali, Mariami ja Zauri pärisisa aastaid võidelnud laste tagasisaamise nimel. Ta on kirjutanud kümneid kaebekirju kõikvõimalikesse instantsidesse, kuid tulutult. Nüüd võtab ta kätte ja kirjutab kirja Venemaa presidendi administratsioonile, nõudes oma lapsi tagasi. Filmi valmimiseks kolis režissöör Arbo Tammiksaar perega aastaks vissarionlaste külla Siberisse, et jälgida usukommuuni igapäevaelu.

Filmi režissöörid, stsenaristid ja operaatorid on Jaak Kilmi ja Arbo Tammiksaar, helilooja Andre Pichen, monteerija Mirjam Jegorov, produtsendid Margus Õunapuu, Kaarle Aho, tootjad Film Tower (Eesti) ja Making Movies (Soome). Film on valminud Eesti Filmi Instituudi, Eesti Kultuurkapitali, Soome Filmi Sihtasutuse ja MEDIA programmi toel.