Christopher Nolan avaldab uues raamatus põhjuse, miks ta filmis „Tenetit“ Eestis ja kuidas õhiti linnahall

 (7)
Christopher Nolan avaldab uues raamatus põhjuse, miks ta filmis „Tenetit“ Eestis ja kuidas õhiti linnahall
Christopher NolanFoto: Scanpix

Hiljuti avaldati mõned leheküljed peagi ilmuvast raamatust „The Secrets of Tenet: Inside Christopher Nolan’s Quantum Cold War“. Raamatus selgitab Nolan, miks filmiti mõni „Teneti“ stseen just Eestis.

Nolani sõnul proovivad nad alati leida uusi ja huvitavaid kohti, mida pole varem nähtud või palju kasutatud. Lavastaja sõnul tundus talle Tallinna puhul ahvatlev see, et siin pole varem filmitud Hollywoodi filmi.

Spioonipõnevikus „Tenet“ on Tallinna linnahallist tehtud hoopis Kiievi ooperimaja. Filmi produtsent Thomas Hayslip nendib, et esmapilgul tundus linnahall talle trööstitu nõukogudelik koht. Et linnahall muuta filmimiseks kõlbulikuks, taastati valguslahendused ja pahteldati seinad. Lisaks koristati kogu hoone korralikult ära.

Kuna „Tenetis“ lastakse linnahall õhku, oli enne vaja hoone ka selleks ette valmistada. Hoone sees kasutati plahvatuste jaoks stimuleerivat propaani. Väljaspool hoonet kasutati aga hoopis bensiini, sest see on efektsem ja tekitab suurema tulekera.

Nii „Tenet“ kui ka filmi tegemisest ülevaate andev raamat ilmuvad 12. augustil. Vaata ilmuva raamatu esimesi avaldatud lehekülgi SIIT.