FOTOD | Esilinastus Sylvester Stallone'i märulisaaga viies peatükk "Rambo: Viimane veri"


Sylvester Stallone märulisaaga viies osa jõuab kinodesse aga 37 aastat pärast 1982. aastal valminud avaosa. Stallone oli 36, kui esimene osa linastus. Nüüd kinodesse jõudnud "Rambo: Viimane veri" ("Rambo: Last Blood") ilmumise ajal on ta 73-aastane.

Kriitikud pole John Rambo uusimast seiklusest sugugi vaimustuses, sest näiteks Rotten Tomatoesi järgi on filmil ainult 35% suurune "heakskiit", mis tähendab, et vähemalt selle alusel saab viiendat osa lugeda seeria halvimaks ("First Blood" 86%, "Rambo: First Blood Part II" 37%, "Rambo III" 41%, "Rambo" 38%).

IMDb kasutajad on aga sootuks leebemad. Praegu on film kogunud 7.2 punkti, mis tähendab, et selles arvestuses jääb "Viimane veri" parimate "Rambo" filmide hulgas esimese osa järel teisele kohale. ("First Blood" 7.7, "Rambo: First Blood Part II" 6.5, "Rambo III" 5.8, "Rambo" 7.0).

Stallone on ise öelnud, et kui film on piisavalt edukas, siis on plaanis teha ka järgmine osa ning ühe välja käidud idee kohaselt keskenduks see noorele John Rambole, kui ta oli veel 16-17 aastane, mis tähendab, et vaatajad saaksid näha, kuidas noorukist kujunes peatamatu tapamasin.

Sünopsis: John Rambo (Sylvester Stallone) on USA eriüksuse veteran, kes võitles Vietnamis, nägi sadu verevalamisi ja surmasid, kuid ei tapnud ise iial, ehkki kaitses tõde. Nüüd veedab ta oma päevi Arizona kolkas endassetõmbununa ja minevikudeemonitega võideldes. Teda painavad saladused, mis on temasse maetud, ja ta aimab, et kõik pole veel kaugeltki lõppenud.

Seotud lood:

John saab sõnumi, et tema hea sõbra tütar Gabrielle (Yvette Monreal) on teadmata kadunud. Rambo on veendunud, et seda tegi kurikuulus Mehhiko kartell, mis smugeldab inimesi ja uimasteid. Gabrielle’i murest murtud lähedased paluvad Rambolt abi. Rambo kogub sõjavarustuse kokku ja ületab Ameerika-Mehhiko piiri, teades hästi, et teda ootab ränk võitlus kurjategijatega, kes ei tunnista mingeid seadusi. Sündmuste keskpaika sattunud, valab John Rambo Mehhiko suurima kuritegeliku grupeeringu liikmete verd. Ta loodab leida Gabrielle’i elusana ja vabaneda lõpuks painavatest minevikudeemonitest.

"Rambo: Viimane veri" on praegu Forum Cinemas kinodes.