Haugimälu! Need maailmakuulsad filmistaarid ei suuda isegi paari lauset pähe õppida


Haugimälu! Need maailmakuulsad filmistaarid ei suuda isegi paari lauset pähe õppida
Foto:Scanpix

Kui spordis on doping keelatud, siis näitlemises on reeglid painutatavad ning suuremat või väiksemat sohki harrastavad kummalisel kombel isegi filmimaailma absoluutsed tipud, vahendab Grunge, tuues filmisõpradeni üsnagi üllatava nimekirja Hollywoodi tähtedest, kes ebaausal teel on end rollidest läbi libistanud.

Marlon Brando

Juba 1996.aastal levitas Entertainment Weekly kuuldust, et Marlon Brando olevat kasutanud filmi “The Island of Dr. Moreau” võtteil kõrvamonitori. Info meediasse lekitajaks oli Brando ekraanipartner David Thewlis, kes kirjeldas detailselt, kuidas filmilegend olevat pobisenud kõike, mis talle kõrvamonitorist söödeti, tsiteerides seetõttu kogemata korra isegi sama sagedusega lõikunud politseiraadiot. Selle tulemusel olevat Brando hüüatanud ühes stseenis üle võtteplatsi: “Woolworthis (kauplustekett toim.) toimub röövimine!” Kuigi lugu on nii naljakas, et tundub suisa ebausutav, tasub Thewlise meenutusi siiski arvestada, kuna on ju teada, et Brando toetus ka “Ristiisa” võtetel kaamera kõrval näidatud tekstikaartidele.

Rita Ora

Briti lauljatar ja näitleja Rita Ora kasutas kõrvamonitori kehva mälu kompenseerimiseks filmi “50 halli varjundit” võtteil, kus ta kehastas peategelase Christian Grey õde. “Mul oli tõesti vaja, et keegi mulle ette ütleks, sest olin ausalt öeldes nii närvis, et unustasin kõik ära,” on Ora ennast hiljem õigustanud, jättes kommenteerimata aga fakti, et tal oli terves filmis vaja öelda kokku ainult 3 lauset. Ora on tunnistanud ka, et tema jaoks kujunes ületamatult keeruliseks ameerikaliku inglise keele hääldamine.

Seotud lood:

Tom Cruise

Kassahiti “Days of Thunder” stsenaariumi kirjutati nii mitmeid kordi ümber, et peategelast Cole Trickle’it kehastanud Tom Cruise’il ei jäänud muud üle, kui sohki teha, et pidevalt muutuva dialoogiga sammu pidada. Cruise’i kaitseks võib öelda, et tema ei kuulu kohe kindlasti nende näitlejatega samale pulgale, kes kolme lauset meelde jätta ei suuda, kuna ta sai peaaegu hakkama üliinimliku sooritusega, lugedes ütlemist vajavaid ridu võidusõiduauto armatuurlaua külge kleebitud lehtedelt, ise samal ajal gaasi vajutades. Mitme ülesande korraga tegemise tulemuseks oli aga raske avarii, mis mõneks ajaks filmivõtted peatas. Cruise on Rolling Stone’ile antud intervjuus sündmust meenutades paljastanud, et pärast autoõnnetust hakkas temagi kasutama kõrvamonitori abi.

Bob Hope

The New Yorker kergitas omal ajal saladuskatet sellelt, kuidas näitleja Bob Hope rakendas filmivõtteil harjumuseks saanud spikerdamist ka eraelus. Tundub küll uskumatu, ent mees lasi isegi omaenda naljad enda jaoks üles kirjutada, et oleks mõnusam vestlust pidada näiteks sõpradega golfi mängides. Hope’i käsutuses oli terve plejaad kirjameistreid, kelle sulest ilmus Hope’i elu jooksul ei rohkem ega vähem kui 85 000 tekstikaarti, mida tänapäeval võib näha USA Kongressi raamatukogus Washingtonis.

Johnny Depp

See oli vaid mõned aastad tagasi, kui Johnny Deppi karjäär näis olevat tipus ja nüüd tundub, et sama kehvasti nagu kõige muuga, on Deppil ka mäluga. Deppi endised mänedžerid on BBC’le 2017.aastal antud intervjuudes kirjeldanud, kuidas kõigis oma viimastes projektides on Depp maksnud heldekäeliselt sadu tuhandeid dollareid helitehnikutele, kes talle kõrvamonitori kaudu ridu on ette öelnud. Depp on sellise info lekitamise eest oma endised mänedžerid kohtusse kaevanud ning see saaga pole hetkel veel lõpplahendust leidnud.

Matthew Broderick

Üldiselt laitmatu mainega Matthew Broderick on siinsesse nimistusse sattunud seetõttu, et suutis 2009.aastal Broadway etenduse “Starry Messenger” peaproovis oma teksti sootuks ära unustada. New York Times kirjutas toona, et Broderick kokutas ja ajas ainuüksi esimeses vaatuses lausa 10 korda lauseid segamini, vajades assistentide abi, et oma sooritusega üldse ühele poole saada. Publikus olevad inimesed meenutasid hiljem ka leheveergudel, kuidas Broderick vaatajate ees korduvalt vabandas, mis tegi olukorra veelgi veidramaks. Õnneks suutis mees end esietenduse ajaks kokku võtta ja pälvis hiljem ka kiitvaid arvustusi.

Al Pacino

Broadway laval ol mäluga jännis ka vanameister Al Pacino, selgus 2015.aastal New York Posti kolumnisti Michael Riedeli paljastuses — Pacinol oli nimelt tõsiseid probleeme etendusega “China Doll”, kus ta kasutas lausa kolme teleprompteri abi ning lisaks ka kõrvamonitori. 75-aastane Pacino olevat käskinud oma fraasid laadida igaks juhuks ka igasse laval olnud sülearvutisse. Tehnika vedas Pacinot muidugi ka alt ja nii juhtus, et keset etendust teatas näitleja, et ta kõrvamonitor kahiseb, mispeale kolleeg Christopher Denham väljus rollist, et lava tagant talle uus aparaat tuua. Pilet sellele ebaõnnestunud näitemängile maksis lausa 165 dollarit. Et Pacino oma sõnad siiski pähe õpiks, lükati esietendust ka mitu korda edasi, mis kahjuks tulemust ei parandanud ja kunagisele Hollywoodi staarile sai arvustuste näol osaks tõeline häving.

Michael Gambon

“Harry Potteri” filmidest tuntud, kuid eluaeg teatrinäitlejana leiba teeninud Michael Gambon, kes kehastas muinasjutufilmis kuulsat koolidirektorit Dumbledore’i, loobus 2009.aastal 69-aastaselt näitlemisest. Põhjuseks kehv mälu ja sellega seotud ärevus. Vanahärra oli nimelt sedavõrd löödud, et ei suutnud oma ridu enam pähe õppida, et sattus paanikahooga lausa haiglasse. Seejärel proovis ta kõrvamonitori abil siiski hakkama saada, kuid pidas seda lõpuks liiga tülikaks ja tähelepanu kõrvale juhtivaks. Ta paljastas Sunday Times’ile antud intervjuus avameelselt: “Tundsin kohe alguses, et nii ma töötada ei saa. Sa ei saa olla teatrilaval karjuda ja joosta nii, et keegi sulle samal ajal ridu ette loeb.” Gambon mõistis enda puhul, et selline teguviis on pettus, jäi endale truuks ja läks pensionile.

Angela Lansbury

“Mõrv sai teoks” staar Angela Lansbury tunnistas 2009.aastal, et kasutas kuulsa Jessica Fletcheri rolli täitmisel samuti kõrvamonitori. “See pole midagi, mida tahaks iial teha, ent kui on vaja meie eas olulisi osi mängida, tuleb tõele näkku vaadata ja abivahendeid kasutada,” sõnas 84-aastane näitleja New York Times’ile ilma mingit valehäbi tundmata. Tõele au andes tuleb märkida, et Lansbury sai ette öeldud lausetele vaatamata oma rollidega veatult hakkama.

Bruce Willis

Kahju, “Visa hinge” fännid”, teie lemmik Bruce Willis ei ole tuntud just parima mälu poolest. Näiteks 2015.aastal proovis ta kätt Stephen Kingi romaani ainestel loodud Brodway etenduses “Misery” ning sai põrmustava hinnangu osaliseks peamiselt seetõttu, et kõik nägid, et Willisel polnud sõnad peas. New York Posti teatrikolumnistid tõid ühtlasi välja, et Willise kõrvamonitor oli olnud piraka mobiiltelefoni suurune, mille peale Willis hiljem pidi tõdema, et kasutas tõesti abivahendeid. The New York Times materdas lisaks näitleja halvale mälule teda ka erakordse uimasuse eest, nentides, et tundus nagu Willis oli iga hetk magama jäämas, mis pidavat hästi sobima ka kõnealust teatritükki jälginud inimeste enesetundega.