Hittseriaali "Sõbrad" rekvisiidid viiakse oksjonile: pakkumisel on ka legendaarne sohva ning Joey ja Chandleri kanuu


Friends
"Sõbrad" ("Friends")Foto: DANNY FELD, NYT/Scanpix

25 aastat on möödas ajast, mil "Sõbrad" jooksis teleekraanidel, aga seriaal on siiani oma kuulsuse tipus, sest lisaks sellele, et seriaali näitamise eest makstakse senini hiigelsummasid, on töös ka kõik näitlejad taas kokku kutsuv erisaade ning Warner Bros. paneb New Yorgis oksjonile ka seriaalist tuntud rekvisiidid ja muud esemed nagu näiteks Central Perki kohviku oranž sohva ja Joey kaisuloom pingviin Hugsy, kirjutab The Hollywood Reporter.

Oksjon on osa "Sõprade" 25. aastapäeva tähistamisest ning selle raames avaldas Warner Bros. Television ja Prop Store, et panevad oksjonile seriaalist tuntud rekvisiidid, kostüümid, ametlikud reprod, võtteplatsi dekoratsioonid ja muud asjad, mida saime näha "Sõprade" 10 hooaja jooksul.

Oksjoniga alustatakse 3. detsembril ning kogu asi saab läbi 17. detsembril. Osa tuludest lähevad LGBTQ noorte suitsiidiennetuse organisatsioonile The Trevor Project.

Mis siis oksjonile lähevad? Lisaks Joey (Matt LeBlanc) kaisuloomale Hugsy (1000 dollarit) ja Central Perki sohvale saavad kõik soovijad teha pakkumised ka Monica (Courteney Cox) korteri piiluaugu raamile ning Racheli (Jennifer Aniston), Monica ja Phoebe (Lisa Kudrow).kantud kostüümidele. Kõik, kes end oksjonile kirja panevad, võivad võita ka "Sõprade" produktsiooni stsenaariumi.

Seotud lood:

Lisaks on pakkumisel ka Joey ja Chandleri (Matthew Perry) kanuu (4000-6000 dollarit), Rossi (David Schwimmer) Holiday Armadillo kostüüm (10 000- 15 000 dollarit) ja Monica ja Chandleri pulmakutsed (1000-1500 dollarit).

WarnerMedia ostis juulis 425 miljoni dollari eest õigused näidata "Sõpru" viis aastat ainult omal platvormil "Sõbrad" kaob Netflixist juba selle aastanumbri sees ning naaseb siis 2020. aasta kevadel juba HBO Maxi vahendusel.

Vaata lisaks:

Kaks episoodi, mille kirjutamist "Sõprade" loojad siiani kahetsevad.
5 põhjust, miks on 90ndate hitt "Sõbrad" ülehinnatud ja väga probleemne seriaal.
25 aastat "Sõpradest": 5 fakti, mida sa hittseriaali kohta varem ei teadnud.
"Sõbrad" oleks esimese hooaja jooksul peaaegu Jennifer Anistonist ilma jäänud.