"Jokker" on ainus miljardi dollari suuruse kassatulu ületanud R-reitinguga film


Joker
"Jokker" ("Joker") - praegu kinodes. Foto: Niko Tavernise, AP/Scanpix

Filmiajaloos on ainult 43 filmi, mis on suutnud tagasi teenida või ületada ühe miljardi dollari suuruse kassatulu. Kohe kuulub nende hulka ka Todd Phillipsi sünge koomiksifilm "Jokker". Nimelt on film praeguse seisuga tagasi teeninud üle 995 miljoni dollari, kuid on selge, et nädalavahetuse jooksul ületab film ka miljardi dollari piiri.

"Jokker" on seni ainus R-reitinguga (Eestis alla 16 keelatud, USA-s alla 17-aastased koos vanema või täiskasvanud saatjaga) film, mis on suutnud kassatulu osas ületada miljard dollarit, mis teeb sellest 62.5 miljoni dollari suuruse eelarve juures ka kõige kasmulikuma koomiksifilmi läbi aegade.

4. oktoobril linastunud "Jokker" teenis enne kuu lõppu tagasi 849.1 miljonit dollarit, mis tegi filmist juba siis kõigi aegade enimteeniva R-reitinguga filmi.

Enne "Jokkeri" linastumist olid enimteenivad R-reitinguga filmid Ryan Reynoldsi koomiksifilmid "Deadpool 2" ja esimene "Deadpool".

Enimeteeninud R-reitinguga filmide TOP10:

1. "Jokker" - 995.1 miljonit dollarit

2. "Deadpool 2" - 785 miljonit dollarit

3. "Deadpool" - 783.6 miljonit dollarit

Seotud lood:

4. "The Matrix Reloaded" - 742.1 miljonit dollarit

5. "See" - 700.4 miljonit dollarit

6. "Kristuse kannatused" - 622.3 miljonit dollarit

7. "Logan" - 619 miljonit dollarit

8. "Pohmakas 2" - 586.8 miljonit dollarit

9. "Viiskümmend halli varjundit" - 571 miljonit dollarit

10. "The Mermaid" - 553.8 miljonit dollarit

Kinoveebi peatoimetaja Ra Ragnar Novod kirjutas oma arvustuses "Jokkeri" kohta nii: "Kui pärast Christopher Nolani "Pimeduse rüütlit" oli tunne, et enam pole vaja uut Jokkerit, siis see film tõestas vastupidist ja kui tänavune "Tasujad: Lõppmäng" tundus esialgu nagu aasta oluliseim koomiksifilm, siis seda on tegelikult hoopis "Jokker"".

"Jokker" on praegu Forum Cinemas kinodes.