Käbi ei kuku kännust kaugele: Meisterlavastaja Ridley Scotti poja esimene film on ulmeõudus "Morgan"


Ridley Scotti "Blade Runner" ja "Tulnukas" ("Alien") kuuluvad põhjusega filmiklassika hulka. Režissöör oli õigel ajal õiges kohas ning tema filmid kujunesid eeskujuks paljudele teistele filmitegijatele. Pole ime, et Scotti poeg Luke tahab isa jälgedes käia. Luke Scotti debüütfilm on psühholoogiline ulmeõudus "Morgan", mille keskmes on laboris loodud tehisinimene.

Idee poolest sarnaneb film möödunud aasta pärlile "Ex Machina", kuid "Morgan" eelistab pigem õudust ja märulit kui tasast filosoofilist vestlust inimese ja tehisintellekti loomuste üle.

Suurkorporatsiooni kogenud riskianalüütik (Kate Mara) saadetakse kaugel asuvasse salajasse laborisse, kus on aset leidnud kohutav vahejuhtum. Ta saab teada, et sündmuse taga on sellessamas laboris loodud, pealtnäha süütu olemisega "inimene", kes on suureks mõistatuseks, pakkudes piiramatuid võimalusi, aga olles samas ka meeletult ohtlik.

"Morgan" Forum Cinemas AS
Seotud lood:

"Morgan" on verdtarretav ulmepõnevik, mille lavastajana teeb oma kinodebüüdi Luke Scott. Produtsendiks on tema isa Ridley Scott ("Marslane"). Osades Kate Mara ("Marslane", "Kaardimaja"), Anya Taylor-Joy ("Nõid"), Toby Jones ("Näljamängud"), Rose Leslie ("Troonide mäng"), Boyd Holbrook ("Kadunud", "Narcos"), Michelle Yeoh ("007: Igavene homne", "Tiiger ja draakon"), Jennifer Jason Leigh ("Vihane kaheksa") ja Paul Giamatti ("12 aastat orjana", "Külili").

Kinodes alates 9. septembrist.