Kinos Artis linastub Jaak Kilmi uus dokumentaalfilm "Minu spioonist isa“


Kinos Artis linastub Jaak Kilmi uus dokumentaalfilm "Minu spioonist isa“
"Minu spioonist isa" Ekraanitõmmis

Jaak Kilmi täispikk dokumentaalfilm "Minu spioonist isa“ ("My Father the Spy“) hakkab jooksma kinos Artis. Peale menukaid esilinastusi Tartus ja Tallinnas jõuab Eesti-Läti-Saksamaa-Tšehhi kaastootmises sündinud film ka 30. augustil kinolevisse.

"Minu spioonist isa“ on film külma sõja spioonimängudest, mis jätsid asjaosalistele armid kogu eluks. Loo keskmes on tüdruk, kes saab 1978.a. võimaluse sõita New Yorki, külla Nõukogude Liidu diplomaatilisel missioonil olevale isale. Ootamatult avastab ta end aga suurriikide luuremängude keskelt ja peab tegema valiku, mis lõikab ta igaveseks ära oma eelmisest elust.

Arhiivimaterjale, vaatlevat dokki ja taaslavastusi kasutades, taaselustab film 1970ndate lõpu külma sõja atmosfääri. Filmi on põimitud ootamatult uude ja tundmatusse maailma sisenenud noore naise isiklikke kogemusi.

Film on üles võetud Ameerika Ühendriikides, Lätis ja Saksamaal.

"Minu spioonist isa" režissöörid on Jaak Kilmi ja Gints Grube, operaator Aigars Sermukšs, helilooja Janek Murd. Produtsendid Gints Grube (Mistrus Media), Jörg Bundschuh (Kick Film), Julietta Sichel (8Heads Productions) ja Jaak Kilmi (Pimik).

Seotud lood:

Filmi levitab Syndicado Film Sales.