Kõigi aegade parim sõjafilm "Reamees Ryani päästmine" esilinastub peale 20 aastat taas Eesti kinos


Kõigi aegade parim sõjafilm "Reamees Ryani päästmine" esilinastub peale 20 aastat taas Eesti kinos
"Reamees Ryani päästmine"Forum Cinemas AS

Juulis möödub 20 aastat, kui esilinastus kinoklassikute varamusse kuuluv "Reamees Ryani päästmine" ning selle puhul on legendaarset linateost võimalik alates 4. juulist vaadata Coca-Cola Plaza Kinoklassika sarja raames.

Steven Spielbergi viis oscarit võitnud ning IMDB edetabelis kõigi aegade parimate filmide seas 26. kohal olev "Reamees Ryani päästmine" esilinastub Coca-Cola Plaza SCAPE saalis uuesti juba kolmapäeval, 4. juulil. Esilinastuse juhatab sisse ja filmi põnevat tausta tutvustab Eesti Filmiajakirjanike Ühingu esimees ja vabakutseline filmikriitik Andrei Liimets.

Sõjafilmi tegevus leiab aset 1944. aasta Normandia dessantoperatsiooni esimestel päevadel. Kui ühest perest pärinevast neljast vennast hukkub kolm, otsustab Ameerika sõjaväe ülemjuhatus ainukese ellujäänud venna Ryani (Matt Damon) tagasi koju tuua, kuid tema asukoht pole täpselt teada. Ryanit saadetakse päästma rühm sõdureid, keda juhib karastunud kapten Miller (Tom Hanks).

Seotud lood:

"Reamees Ryani päästmise" lisaseansid toimuvad kõikidel juulikuu kolmapäevadel.

Forum Cinemas Kinoklassika suve võtab aga augustis kokku legendaarse Alfred Hitchcocki "Vertigo“. See psühholoogiline põnevusfilm tõi filmikunsti nii mõnegi uue ja tänapäevalgi kasutusel oleva võtte ning lugu ise räägib kõrgusekartuse all kannatavast endisest politseinikust (James Stewart), kes palgatakse vana sõbra poolt jälitama tema kahtlusi äratavalt käituvat naist (Kim Novak). Suutes naise napilt enesetapukatsest päästa, avastab mees, et ta naise kütkeisse langemas. "Vertigo“ on Coca-Cola Plazas alates 1. augustist.

Septembrist alustab juba Kinoklassika sari sügishooaega, mil näitamisele tuleb veelgi legendaarseid linateoseid.

Kinoklassika sündmustesarja raames näitamisele tulevad filmid on kõik digitaalselt taastatud. Minimaalselt 2K resolutsiooni ja kvaliteetse 5.1 heliga. Filmide hulgas on nii suurte filmistaaride varajasi rollisooritusi kui ka meie seast juba lahkunud legendide kultusfilme. Kinoklassika pakub ainulaadset võimalust näha filmiajaloo pärleid suurel ekraanil. See on elamus kõigile, kes ei ole oma lemmikuid kinosaalis näinud ja ka neile, kes teevad nendega esimest korda tutvust. Kinoklassika filme saab vaadata kogu kuu vältel kolmapäeviti Coca-Cola Plazas.