Netflix avaldas kogemata nende uue seriaali "The Witcher" linastusaja


Netflix avaldas kogemata nende uue seriaali "The Witcher" linastusaja
"The Witcher"Foto: Imdb

Sel aastal linastub Netflixis seriaal "The Witcher", mis põhineb mõjuka Poola fantaasiakirjaniku Andrzej Sapkowski suurepärastel "Nõiduri" ("The Witcher") romaanidel, millest omakorda tegi Poola mängustuudio CD Projekt RED kolm videomängu, millest viimane "The Witcher 3: Wild Hunt" kujunes üheks kõrgemini hinnatuks mänguks. Kui varasemalt teadsime, et seriaal linastub kuskil aasta lõpus, siis nüüd selgus ka täpsem kuupäev.

Hollandi Netflix avaldas eile oma Twitteri ja Facebooki kontodel nimekirja filmidest ja seriaalidest, mis veel sel aastal linastuvad. Mõlemad postitused on nüüdseks kustutatud, millest võib järeldada, et tegu oli veaga ning seda infot poleks tohtinud veel avaldada või oli asi selles, et postituses olevate seriaalide linastusajad pole õiged.

Kuna postitusest selgub, et "The Witcher" seriaali ilmumiseni on 97 päeva, siis tähendab see seda, et seriaal ilmub 17. detsembril.

2017. aastal kinnitati, et Netflix on arendamas mõjuka Andrzej Sapkowski "Nõiduri" ("The Witcher" või "Wiedźmin") romaanide põhjal teleseriaali. 2018. aastal selgus, kes hakkab kehastama nii romaanide kui ka nendest sündinud ülipopulaarsete videomängude peategelast Geraltit ning selleks on "Võimatu missioon: Tagajärjed", "Terasmees", "Õigluse liiga", "Batman vs Superman: Õigluse koidik" ja "Koodnimi U.N.C.L.E." staar Henry Cavill.

Seotud lood:

Seriaali ametlik sünopsis peegeldab täpselt seda, mida kujutavad endast ka Andrzej Sapkowski romaanid: "Nõidur" on eepiline lugu saatusest ja perekonnast. Riivimaa Geralt on üksildane koletistekütt ehk nõidur, kes otsib kohta maailmas, mille elanikud on tihtipeale veel suuremad koletised kui need, kellele ta jahti peab. Saatus viib Geralti taas kokku nõiaga Yennefer ning ka noore printsessiga Ciri, kes peidab endas ohtlikku saladust. Kolmekesi peavad nad läbima aina ohtlikumaks muutuvat Kontinenti ja asuma vastu oma saatusele.

Seriaali stsenarist ja peaprodutsent on Netflixi "Daredevil" ja "The Defenders" poolest tuntud Lauren Schmidt Hissrich. Esimene hooaeg koosneb kaheksast episoodist.

Esimesed neli osa lavastab "Game of Thrones", "Rome", "Dexter", "Boardwalk Empire", "The Americans", "Marco Polo", "Black Sails", "Counterpart", "Ozark" ja "House of Cards" episoodide režissöör Alik Sakharov. Ülejäänute eest hoolitsevad Alex Garcia Lopez ("Utopia", "Misfits", "Fear the Walking Dead", "The Exorcist", "The Punisher", "Luke Cage", "Cloak & Dagger", "Daredevil") ja Charlotte Brändström ("Arrow", "Grey’s Anatomy", "Outlander", "Madam Secretary", "Colony", "Counterpart").

Andrzej Sapkowski "Nõiduri" ("Wiedźmin") saaga koosneb viiest romaanist: "Blood of Elves" (1994), "Time of Contempt" (1995), "Baptism of Fire" (1996), "The Swallow's Tower" (1997), "Lady of the Lake" (1999). Lisaks on olemas ka kaks jutukogumikku "Ettemääratuse mõõk" ("Sword of Destiny", 1992), ja "Viimane soov" ("The Last Wish", 1993).

Eesti keelde on "Nõiduri" saagast tõlgitud kolm raamatut – mõlemad jutukogumikud ja esimene romaan "Haldjate veri" ("Blood of Elves").

"Nõiduri" romaanide põhjal tegi Poola ja ka maailma kuulsaim mängustuudio CD Projekt RED kolm videomängu - The Witcher" (2007), "The Witcher 2: Assassins of Kings" (2011), "The Witcher 3: Wild Hunt" (2015).

Seriaali puhul on väga palju eeskuju võetud viimasest mängust "Wild Hunt", sest just see pani visuaalses mõttes paika nii Geralti kui ka tema maailma.

Netflixi "The Witcher" linastub lekke kohaselt 17. detsembril.