PÖFF toetab koroonaviiruse vastu võitlevat filmifestivali


PÖFF toetab koroonaviiruse vastu võitlevat filmifestivali
Festivali nimi viitab John Fordi vesternile "Mu kallis Clementine".Foto: Talking Shorts

Vastukaaluks Koroonaviiruse levikule tekkis uus filmifestival „My Darling Quarantine” („Mu kallis karantiin”), mis näitab internetis tasuta maailma parimaid lühifilme.

Mõjuka lühifilmidele pühendatud väljaande Talking Shorts internetileheküljel linastub alates eilsest iga nädal seitse düstoopia-teemalist lühifilmi, millest publikul on võimalik valida parim.

Kava aitavad kokku panna mainekate rahvusvaheliste filmifestivalide programmikoostajad, kelle seas on ka Pimedate Ööde filmifestivali alafestivali PÖFF Shorts programmijuht Laurence Boyce. Just tema soovitatuna on esimeses valikus kreeklase Konstantinos Antonopoulose film „Postcards from the End of the World”.

Ühtlasi kutsutakse inimesi üles annetama raha, et toetada koroonaviiruse vastast võitlust, samuti neid festivale, keda see kõige rohkem on puudutanud.

Festivali asutas hetkel oma kodumaal Itaalias karantiinis olev lühifilmiaktivist Enrico Vannucci, kes on Veneetsia filmifestivali lühifilmide programmi nõunik ja Torino Short Film Market´i programmikoostaja.

„Meie eesmärk on kõigi takistuste kiuste jätkata sellega, mida me armastame üle kõige – heade filmide valimise ja esitlemisega. Samal ajal üritame aidata neid, kes vajavad praegu kõige rohkem abi,” ütles ta.

Seotud lood:

Festival kestab internetis seni, kuni koroonaviiruse oht on möödas.

Viimastel nädalatel on ärajäämisest, edasilükkamisest või osaliselt internetis toimumisest teatanud ligemale 40 rahvusvahelist filmifestivali.

Festivali "My Darling Quarantine" filme vaata siit: https://talkingshorts.com/.

Raha anneta siin: https://www.gofundme.com/f/my-darling-quarantine-covid19-fundraiser.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!