PÖFFil esilinastub film Kristjan Järvist ja tema orkestrist


PÖFFil esilinastub film Kristjan Järvist ja tema orkestrist
Kristjan Järvi ja Läänemere Filharmoonikud aktsioonis.Foto: Peter Adamik

Kas orkester võib olla midagi enamat kui lihtsalt orkester? Karismaatiline dirigent Kristjan Järvi tõestab, et võib. Kuidas, saab näha dokumentaalfilmis "Põhjamaa pulss", mis täna Pimedate Ööde filmifestivalil esilinastub.

USA režissööri David Donnelly filmis võtavad Kristjan Järvi juhitud Läänemere Filharmoonikud ette Euroopa ringreisi, et teha muusikaajalugu. Veel enam – muuta maailma!

See on ühe visionäärist dirigendi ja erakordse muusikalise kollektiivi kaasahaarav portree: kümnest riigist pärit muusikud saavad kokku, et avastada iseennast, pakkuda publikule uudset muusika kuulamise kogemust ja muuta selle kaudu nende maailmapilti.

Iga nende kontsert on unikaalne visuaalne vaatemäng, kus muusika mõju suurendamiseks kasutatakse kõige moodsamaid tehnilisi lahendusi. Orkestri kaubamärk on kontsertide esitamine peast – see sai alguse 2017. aastal, kui esimest korda maailmas kanti sel viisil ette Igor Stravinski „Tulilind”.

Filmi autori David Donnelly sõnul sai ta juba orkestri esimese proovi esimeste minutite juures aru, et tegu on unikaalse kollektiiviga, kelle ambitsioon ulatub musitseerimisest palju kaugemale. „Seda, mida nad teevad, ei saa kirjeldada klassikalise muusika traditsiooniliste terminitega,” ütles ta.

Donnelly eelmised muusika-teemalised dokumentaalfilmid "Maestro" ja "Forte" on pälvinud maailmas suurt tähelepanu.

USA ja Saksamaa koostöös valminud "Põhjamaa pulss" jõuab ekraanile täna kell 19.15 Tallinna kinos Coca-Cola Plaza. Filmi esilinastusele on oodata ka Kristjan Järvit.